• Ново
Алуминиумско Куќиште Електрично Возило Полначот 12S 48V (50.4 V CV) 10amp Li-ion/LiPoly Батерија Полнач
zoom_in

Алуминиумско Куќиште Електрично Возило Полначот 12S 48V (50.4 V CV) 10amp Li-ion/LiPoly Батерија Полнач

DEN 2970.24

Износ
check Во продавницата.


Овој полнач е swtiching на владата која е со висока ефикасност >90%, Литиум батерија полнач е CC/CV модел, автоматско исклучување функции може да се додаде за да се заштити батерии над-обвинет, многу безбедна и со висок квалитет.
Спецификации :
Текст : 110 VAC или 220 VAC или 100-240 VAC
Излез : 50.4 VDC 10 Amp
Полнење на владата : CC/CV
Константен Напон : 50.4 V (одговара за 12 S li-ion и lipoly батерии)
Постојан Струја : 10amp
Димензии : 220*120*70mm
Нето тежина : 2.2 kg
Максимална излезна моќност : 600 W
CE, Ro HS одобрен
Гаранција : Една година бесплатно, втора година наплаќа
Пакување :
1* 50.4 V 10amp полнач
1* инструкции
За излезниот приклучок на овој полнач : полначи имаме во акции обично со C13 или XLR машки приклучокот, а ако ви треба посебен конектор, ве молиме контактирајте со нас пред поставување на цел, некои специјални конектори обично ние не може да го направи тоа, се надевам дека сите корисници можат да го разберат, благодарение на..

боја:
XLR машки 3pin, GX16 женски, Din3pin женски, IEC C13 женски, Андерсон PA45, XT60 Машки, Другиот со конекторот
Бренд Име:
EVFITTING
Тип:
Други

Им се допаѓа и на купувачите..