• Ново
Нови MYJG-60W 220V/110V 60W CO2 Laser Напојување PSU Опрема 4 DIY Engraver Гравирање Сечење Ласерски Машина Машина
zoom_in

Нови MYJG-60W 220V/110V 60W CO2 Laser Напојување PSU Опрема 4 DIY Engraver Гравирање Сечење Ласерски Машина Машина

DEN 4607.52

Износ
check Во продавницата.

60 W MYJG-60 W на Вода за Ладење Цевка Напојување CO2 Laser Гравирање Машина за Сечење
Опис :
Добра компатибилност : Тоа можат да бидат применливи за 60 W ласерски цевки од различни производители.
Сечење на тип има добра моќ стабилност и силна прилагодливост; додека sculpting тип има брз одговор брзина и добра гравирање ефект.
Лесна Контрола : Двете 0-5 V аналоген сигнал и PWM сигналот може да се контролираат ласерски моќ. и старт и стоп на ласерски може да биде лесно да се контролира од страна на TTL ниво. И таму се заштита се префрлат на тест на надворешни вода, вентилација и др.
Снабдувањето со електрична Енергија е функција на отворено коло заштита : Под услов добро заштитно заземјување, напојување можат да работат во отворен коло услов за кратко време, што може да се избегне оштетување на ласерски напојување поради пука на ласерски цевка, а со тоа подобрување на животот на напојување.
Спецификација :
На текст 110/220 VAC,Излез 24 KV и 25m A. Терминал низа за жици конекција. 0-5 V и PWM сигналот за ласерски контрола. Ласерски моќ индикатор и прирачник тест функција.
Начин на плаќање :
Ние сме воопшто одговорни за превозот адреса е предвидено. Поради безбедносни причини, тоа не е дозволено која адреса се менува преку е-маил.
Плаќањето мора да се примени во рок од 3 работни дена откако ќе заврши понудата. Ние го задржуваме правото за продажба на статијата на другите ако нема плаќање е направен од 3 работни дена подоцна.
Превозот Опис :
Кога плаќањето е потврдено, превозот ќе се изврши во рок од 1-2 дена.

Бренд Име:
STCUT
Број На Модел На:
Ласерски напојување
is_customized:
Yes

Им се допаѓа и на купувачите..