• Ново
ПОСТАВУВАЊЕ НА Нови Leadshine Лесно Серво Возачот HBS86H и Хибридни серво мотор 86HBM80-1000 сет може да внесување 30V-100VDC или 20V-70VAC надвор
zoom_in

ПОСТАВУВАЊЕ НА Нови Leadshine Лесно Серво Возачот HBS86H и Хибридни серво мотор 86HBM80-1000 сет може да внесување 30V-100VDC или 20V-70VAC надвор

DEN 9024.00

Износ
check Во продавницата.


ПОСТАВУВАЊЕ НА Нови Leadshine Лесно Серво Возачот HBS86 H и Хибридни серво мотор 86 HBM80-1000 сет може да внесување 30 V-100 VDC или 20 V-70 VAC надвор
ПАКУВАЊЕ ЛИСТА : 86 HBM80-1000 МОТОРНИ+HBS86 H ВОЗИ+ЛИНИЈА ЕНКОДЕР
Карактеристики
Затворени-јамка, го елиминира губење на синхронизација Пошироката работен опсег – поголем вртежен момент и поголема брзина Намалена моторни греење и поефикасно Непречено движење и супер-ниска моторни бучава не треба висок вртежен момент маргина Нема Подесување и секогаш стабилни Брз одговор, без одлагање и речиси и да нема решат време Висок вртежен момент при започнување и ниска брзина, висока вкочанетост по мирување Пониска цена
Вовед :
На HBS серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни. Системот вклучува 3-фаза stepper мотор во комбинација со целосно дигитален, високи перформанси диск и внатрешна енкодер која се користи за да го затвори позиција, брзина и тековната јамки во реално време, исто како и серво системи. Тоа е комбинација на најдобрите на серво и stepper моторни технологии, и обезбедува уникатни способности и додатоци преку двете, додека на дел од трошоците на серво систем.
Jinan Hongyang CNC машини компанијата главно продажба на сите видови на cnc рутер делови, вклучувајќи ги и вретено, инвертер, моторни, вози, прашина колектор, итн. Имаме во Кина пазарот повеќе од десет години, ние произведуваме делови, исто така, продажба на други бренд делови со најниска цена и со најдобар квалитет.

Број На Модел На:
HBS86H
Бренд Име:
HY

Им се допаѓа и на купувачите..