• Продажбата
  • Ново
2017 Нови Целосна Област Нагласи Дијамант Везана Diy Дијамант Сликарство Комплет Дијамантски Крст Бод Растенија Везови RY385
zoom_in

2017 Нови Целосна Област Нагласи Дијамант Везана Diy Дијамант Сликарство Комплет Дијамантски Крст Бод Растенија Везови RY385

DEN 204.00 240.00

Износ
check Во продавницата.

Полн Круг Дијамант 5 D DIY Дијамант Сликарство"скица"Дијамант Везови Cross Stitch Кристал Мозаик Сликарство Оркестарот Gift RY392 ПРАШАЊА и одговори П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови . П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена .
Инструкции на DIY Дијамант Слика 1. Отворете го пакувањето и вадење на платно, дијаманти и алатки;
2. Проверете код број на дијаманти и соодветниот симбол; 3. Стави дијаманти во пластични случај. Само открие потребни областа на лепило
лента за да се избегне прашина врз друга лепак делови;
4. Стап дијаманти на соодветниот симбол на платно со помош на пинцета;
5. По сите симбол области се sticked со дијаманти, се приспособат на работ на елиминација од страна на
владетел за регулирање на дијаманти уредно; потоа притиснете дијаманти правилно да се направи тоа, фирмата;
6. Стави дијаманти сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како подарок.

Големина:
25X25CM, 30X30CM, 20X20CM, 40X40CM, 50X50CM, Other Size
Стил:
Модерна
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Бренд Име:
магијата мајстор
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
20-60
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација Шаблон Тип
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки Вид
Дијамант сликарство Поставите Тип:
diy дијамант сликарство
Платно Пакување Метод:
Навива
Колекции Везови Метод:
Целосна Везови Тип
Тип:
DIY дијамант сликарство крстот бод
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Дијамант Везови Diamon
Стил:
DIY дијамант сликарство крстот бод
Шаблон Тип:
Скелетот
Дијамант форма:
Круг дијамант сликарство

Им се допаѓа и на купувачите..