• Продажбата
  • Ново
Слики од Страна на Броеви 5D Месечината Волци Девојка Дијамант Везови Сликарство DIY Крстот Бод Дома Ѕид Оркестарот Занает
zoom_in

Слики од Страна на Броеви 5D Месечината Волци Девојка Дијамант Везови Сликарство DIY Крстот Бод Дома Ѕид Оркестарот Занает

DEN 168.00 240.96

Износ
check Во продавницата.

5 D Месечината Волци Девојка Дијамант Везови Сликарство DIY Крстот Бод Дома Ѕид Оркестарот Занает 100% Сосема нов и висок квалитет! Стил : 5 D Дијамант Сликарство Шема : Месечината Волци Девојка Materail : Круг Смола Дијамант Соба : дневната Соба/Спалната соба/Студија Соба/ Влез Алатки : Точка Вежба Пенкало/Кутија/Плоча/Лепак/Мулти-боја на Плоштадот Дијамант/Платно Сликарство Големина : 35*32cm / 13.78*12.60 инчи Информации : Тоа е 5d дијамант вез, Без Граница. Ова е DIY дијамант сликарство,не се заврши сликата,треба заврши со себе. Нашиот сите дијамант сликарство се пакетот, гостите треба своите рачно изработени, не е завршена,ние обезбеди потребните материјални и алатка,вие може да го направи тоа со вашето семејство или вашите деца,само да уживаат во слободното време Пакет, Вклучувајќи : Печатени Крпа,Круг Смола Дијамант,Пенкало,Мала Плоча,Лепак DIY Дијамант сликарство производството чекори 1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. 2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. 3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. 4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. 5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. 6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. 7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.

Големина:
see description
Рамка:
No
Стил:
Модерна
Форма:
три-димензионални
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Број на Бои:
1-30
Бренд Име:
Mosoon Сонувач
Шаблон Тип:
Месечината&Девојка&Волкот

Им се допаѓа и на купувачите..