• Продажбата
  • Ново
5D DIY Дијамант Сликање Пејзаж Целосна Дијамант Везови Европската Шума Плоштадот Дијамант Мозаик Градини И Реки Крстот Бод
zoom_in

5D DIY Дијамант Сликање Пејзаж Целосна Дијамант Везови Европската Шума Плоштадот Дијамант Мозаик Градини И Реки Крстот Бод

DEN 374.00 624.00

Износ
check Во продавницата.


5 D DIY Дијамант Сликање Пејзаж Целосна Дијамант Везови Европската Шума Плоштадот Дијамант Мозаик Градини И Реки Крстот Бод (BZ501 J534)
Главната Слика Шоу
Совети : Ние ви Препорачуваме Да Избор Големи Димензии Да се Направи Ред, Како и Големината На Дијаманти Е Околу 2,5 мм, Па Фото Големина на Повеќе Големи, Ефектот Ќе Биде уште Подобро
Големини на располагање : ве Молиме изберете
Материјал : Памук и Квадрат дијамант
употреба : diy дијамант слика; дијамант везови сликарство;
Ставките коишто се вклучени :
1. Доволно смола дијаманти.
2. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
Дијаманти Галерија
Многу убаво шарени вежба :
Во дијамант сликарство индустрија. вежба фабрика ќе се потрошат дел од енергијата да се направи слика посебни дијамант вежба. и дел од човековите да прават други налози. и нашите студенти производство оддел се фокусира не се подготви специјални дијамант вежба. да одат сите должини.
Постојат два вида на дијаманти : 1 , точка 9 ; 2 , дел 13 .
Постојат 447 бои . Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм .
Платно Галерија
Платно Лепак
Ние ги користиме добар квалитет транспарентен двострано лепливи ленти, лепак нема да успее на -40 степени,ако дијамант заглавени во погрешна позиција,можете да го користите пинцети се сврте надолу и се држи на право место повторно. Платно, дијаманти и лепак се сите еколошки материјали, ние може да помине SGS Тест, тоа е безбедно за детето.

Големина:
20x30cm, 25x35cm, 30x45cm, 40x60cm, 50x75cm, 60x90cm, 70x100cm, 80x120cm, 90x135cm, 100x150cm
Бренд Име:
MYCELLA
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Сценско
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
број:
BZ501J534

Им се допаѓа и на купувачите..