• Продажбата
  • Ново
CAMMITEVER Дева Марија Кристал Дијамант Сликарство DIY Дијамант Колекции за Домашна Декорација Подарок 30*40cm 45*60см Целосна Дијамант
zoom_in

CAMMITEVER Дева Марија Кристал Дијамант Сликарство DIY Дијамант Колекции за Домашна Декорација Подарок 30*40cm 45*60см Целосна Дијамант

DEN 336.00 578.88

Износ
check Во продавницата.


6882118156175614 Дијамант Сликарство US $ 8.20
/парче US $ 7.00
/парче US $ 10.49
/парче US $ 11.00
/парче US $ 12.60
/парче US $ 14.90
/парче US $ 15.00
/парче US $ 8.12
/парче US $ 29.62
/парче US $ 9.49
/парче US $ 20.50
/парче US $ 28.00
/парче
Карактеристики :
1. Дева Марија Декорација Сликарство Спецификации :
1.Големина : 30x40cm,45x60cm
2.Материјал : Смола Пакет Се Вклучени :
1x Дијамант Декорација
1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно.
2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне).
3. Користете круг крајот да се држиме дијамант и малку притиснете го надолу за да ги добиете екстра цемент надвор.
4. Солза освен делумно филм и се држи на дијамант на платно според соодветниот број.
5. Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета.
6. Откако ќе завршите, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто прикачен.

Големина:
30*40cm, 45*60cm
Шаблон Тип:
Портрет
Број на Бои:
1-30
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Стил:
Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Дијамант Сликарство Був:
дијамант слика на цртан филм
5d diy дијамант сликарство кристално :
Дијамант Сликарство крстот бод на животните

Им се допаѓа и на купувачите..