• Продажбата
  • Ново
Diy Дијамант везови куче плоштадот вежба Дијамант сликарство животинско Дијамант мозаици Целосна ги покриваат везови Црно и бело лице
zoom_in

Diy Дијамант везови куче плоштадот вежба Дијамант сликарство животинско Дијамант мозаици Целосна ги покриваат везови Црно и бело лице

DEN 273.00 324.96

Износ
check Во продавницата.


Diy Дијамант везови куче плоштадот вежба Дијамант сликарство животинско Дијамант мозаици Целосна 100% ги покриваат везови Црно и бело лице
Бренд : Петар рен
Крстот бод држава : Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Име : Полн плоштад дијамант мозаик сликарство
Пакување метод : навивам
Дијамант Боја : 30-45 Бои
Дали рамка : Не ,n o имаат рамка во собата
Погоден за : за автомобил,дом,троседот,кревет,стол,канцеларија.
Материјали на дијамант : смола плоштадот дијамант
Подарок За : Пријателите,семејството,роденден,празник,се пресели во нов дом
Ефектот на декоративна рамка за слики
Оригиналната слика
http : //diamondmosaic.aliexpress.com/store/1393429
За Пакување
A. меур торба за пакување ефект покажуваат
Б : Боја кутија за пакување ефект покажуваат
Опис : Различни големини за секоја слика, така што на различни кутии или торби меур.
Се препорачува причина
Се препорачува причина :
1.100% сосема нов
2.Ефтин (извор фабрика)
3.Реална слика (задоволат побарувачката)
4.Разни модели (заокружување)
5.Време на испорака (5-7 дена)
За Дијаманти
Постојат два вида на дијаманти : 1 , точка 9 ; 2 , дел 13 .
Постојат 447 бои . Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм .
Пакет на Дијаманти
Секоја кеса има 210 - 240 парчиња.
За Canvasv
Увезената нафта сликарство платно , симболи е многу јасно . За Алатки Сет Содржи : Пинцети, правоаголна плоча, мали торби, налепници. Производството Чекори 1, Отворете ја кутијата, проверете колекции е тоа, заврши .
2, Според боја код, изберете боја во чинија .
3, се Најде на симболи во слика, почетокот ставете додека не се заврши тоа .
4. Кога ќе се заврши тоа , стави некои книги на врвот , нека се повеќе јасно .
5. Честитки, можете да одат врамени до сега ! Работилница
Фото Diy прилагодено дијамант сликарство Крстот бод комплет Дијамант везови 40*50 3 D плоштадот вежба кристал Мозаик пејст Везана
-Тип : DIY Дијамант Везови / DIY Дијамант Сликарство / Фото Custom -Тема : Фото Обичај / Портрет / Animal / Сценски / Флорални и Фабрика-Материјал : Плоштадот Смола Дијамант со 477 DMC Бои -Пакување : Боја Кутија / Торба со Алатки-OEM Услуга : Прифати ОЕМ Слики
-Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања,
Кујната, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар
-Функција : Дома Декорација; Подарок Пред вашата исплата, ве молиме прочитајте ги следниве содржини внимателно, ќе ви гарантира среќен шопинг патување.

Големина:
25x20cm paper bags, 35x25cm paper bags, 40x30cm paper bags, 50x40cm Color box, 60x45cm Color box, 65x50cm Color box, 80x60cm Color box
Бренд Име:
Петар рен
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
Боја кутија за пакување или хартиени кеси
Крстот бод колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча,
Крстот бод државата:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
ОДГОВАРА ЗА:
домаќинство Дневна соба,спална соба,ходникот
Подарок за:
Пријатели,семејството,роденден,празник,се пресели во нов дом
Крстот бод тип:
DIY Дијамант Везови / Дијамант Сликарство / Дијамант Мозаик
Дијамант големина:
0.24 cm*0.24 cm

Им се допаѓа и на купувачите..