• Продажбата
  • Ново
Elvis Presley Diy Плоштад Полн Дијамант Сликарство Embroidery5DFull Дијамантски Крст Бод Везана Поставите Кристал Занаети пеперутка
zoom_in

Elvis Presley Diy Плоштад Полн Дијамант Сликарство Embroidery5DFull Дијамантски Крст Бод Везана Поставите Кристал Занаети пеперутка

DEN 199.00 320.16

Износ
check Во продавницата.


Добредојдовте на
Продавница име :
Функција : Полн Плоштад/Круг дијамант сликарство
Примена : home/хотел/канцеларија декорација & подарок
Боја Количина : 20-45 Бои
За Вежба : 100% Полн плоштад/круг вежба
Материјал : Плоштадот/Круг Смола Дијамант
Големина на слика : Секоја големина може да се прилагоди
За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет Вклучуваат : Комплетна вежба дијамант , печатен текстил, алатки
Совети : Ние ви Препорачуваме Да Избор Големи Димензии Да се Направи Ред, Како и Големината На Дијаманти Е Околу 2,5 мм, Па Фото Големина на Повеќе Големи, Ефектот Ќе Биде многу Подобро.
Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас,Ние може да се направи според вашите побарувачката големина.
DIY дијамант сликарство карактеристики :
1. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.
2. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
3. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
4. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.
5. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување.
6. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло.
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.

Големина:
20x20cm Square, 25x25cm Square, 30x30cm Square, 35x35cm Square, 40x40cm Square, 45x45cm Square, 50x50cm Square, 55x55cm Square, 60x60cm Square, 20x20cm Round, 25x25cm Round, 30x30cm Round, 35x35cm Round, 40x40cm Round, 45x45cm Round, 50x50cm Round, 55x55cm Round, 60x60cm Round, 65x65cm Square, 65x65cm Round, 70x70cm Square, 70x70cm Round
Употреба:
Слики
Стил:
Европски и Американски Стил
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Портрет
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација Шаблон Тип
Алатки тип:
Pick-Up Алатки Вид
Дијамант сликарство Поставите Тип:
diy дијамант сликарство
кристал Детали :
Целосна Дијамант со слика колекции внатрешни детали смола честички
Колекции Везови Метод:
Целосна Везови Тип
дијамант сликарство Завршување:
Треба рачно изработени Материјал од Дијамант

Им се допаѓа и на купувачите..