• Продажбата
  • Ново
5D ЦЕЛОСНА Смола DIY Плоштадот Дијамант Сликарство Везана Крстот Бод Дијамант Везови Дома Декор Дијамант Мозаик Телото уметност, сликарство
zoom_in

5D ЦЕЛОСНА Смола DIY Плоштадот Дијамант Сликарство Везана Крстот Бод Дијамант Везови Дома Декор Дијамант Мозаик Телото уметност, сликарство

DEN 480.00 696.00

Износ
check Во продавницата.


Име на производ : Плоштадот дијамант Сликарство
Употреба : Дом, Канцеларија, Хотел, уникатен подарок
Материјал : Плоштадот Смола Дијамант
Пакување : боја кутија или торба за пакување
Стап вежба област : 100% плоштадот копар , тоа е полна дијамант везови
За дијамант количина : со 30% повеќе од количината на дијамант, апсолутна доволно
Дијамант сликарство предмети вклучуваат
боја кутија, вежба, точка вежба пенкало, дупчење кал, шен вежба плоча, пинцети,платно,инструкции
Производството чекори / алатка е воведен
Чекор објаснување, крстот бод е поедноставно отколку дијамант. 1 : Со оглед на платно под маса да се најде соодветната вежба
2 : Forcethe глина во главата на ударна точка пенкало.
3 : да се Држи на вежба на соодветните ги исполнуваат ударна точка на платно
4 : Колку внимание ќе биде посветено да се држиме многу jie транспарентни мембрана
5 : Ако имате објавено во ред или не се користи пенкало може да се користи помош на пинцета
6 : По објавата на располагање книги или рака притисок, да се обезбеди дупчење и го стави во затвор Зошто е секој изберете магија квадратни дијамант? Плоштад Дијамант : Siz 2.5x2.5mm вежба пресек, сликата е повеќе flash,
боја и сјај е светли убава, навистина боја транзиција е исклучителна,
целокупната повеќе административни нивоа чувство, нема да исчезнат, стерео смисла е силна. Платно : HD платно. Во зависност од вашите преференции, Купување информации
Совети : Нашата дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка.

Големина:
30*30cm, 35x35cm, 40*40cm, 50*50cm, 45*45cm
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Стил:
Европски и Американски Стил
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
Еден
Дијамант форма:
Плоштад
Шаблон Тип:
Портрет
Бренд Име:
DXLYMYU
Рамка:
No
Поставете Тип:
Тема:
Тип:
Е Прилагодена:
детали:
колекции внатрешни детали:
Употреба:
Дијамант големина:

Им се допаѓа и на купувачите..