• Продажбата
  • Ново
8pcs 5010 340KV/280KV Brushless Мотор +8pcs 40A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион
zoom_in

8pcs 5010 340KV/280KV Brushless Мотор +8pcs 40A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион

DEN 21432.00 22559.52

Износ
check Во продавницата.


8pcs 5010 340 KV/280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs
1555 Пропелер за РК Авион
5010 мулти-оската моторни се напојува 0.2 ММ Kawasaki силикон челик, лежишта, кислород-free) бакарна жица Seiko производство, со голем вртежен момент, ниско ниво на косата, топлина мал, висока ефикасност, мулти-оската воздушна фотографија, заштита на растенијата задолжително артефакт! Моторни продадени се врши балансирање Дебаланс во моторни индустрија, поголемиот дел од индустријата подобро моторни дебаланс на индустријата за да се направи многу добри моторни дебаланс Повеќето од нашите моторни во 5mg, 10mg делумно внатре
HOBBYWING 40 A ESC
1555 Пропелери
Должина : 15 инчи,на Теренот 5.5,Главниот Дупка Кол 4mm,Странични Дупки Кол 3мм,Центар растојание 12mm
8pcs 5010 340 KV/280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион
8pcs 5010 340 KV/280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион
8pcs 5010 340 KV/280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион

боја:
8PCS KV280, 8PCS KV340
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Број На Модел На:
5010 340KV/280KV Brushless Мотор
Технички параметри:
Вредност 2
Четири тркала Атрибути:
Моторс
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
Материјал:
Метал
Бренд Име:
SKYRC
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
5010 340KV/280KV Brushless Мотор
Надградба На Делови/Додатоци:
5010 340KV/280KV Brushless Мотор

Им се допаѓа и на купувачите..