• Продажбата
  • Ново
2017 12V 8CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем /предавател и Приемник 315mhz 433mhz z-бран во исклучување на прекинувачи (kejee-12V)
zoom_in

2017 12V 8CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем /предавател и Приемник 315mhz 433mhz z-бран во исклучување на прекинувачи (kejee-12V)

DEN 1393.00 1583.04

Износ
check Во продавницата.


12 V 8 CH RF Безжичниот далечински управувач вклучите Радиото Контролер светилки & фенери на моторни контролер + 1 * предавателот
Главно се користи во електрична врата, прозорец, укинување на опрема, портал, лифт, индустриска контрола и безбедност на индустријата итн.
Главните технички показатели
1, работен напон : стандардниот превозот DC12 V (може да се прилагоди DC24 V)
2, работна температура : -40 степени C - +80
3, на добивањето на осетливост не е помала од -105d Bm
4, работна фреквенција : 315/433 MHz (изборен)
5, излезна струја : помалку од 3А
6, тежина : 0.2 KG
7, големина : коло : 86.95*92.6*16.4 мм со школка : mm 90.2*115*40
Излез режим
Според далечинскиот сигнал точка 1 Копче за Учење
Сигнал блокирам - притиснете 2 копче за учење
Според далечинскиот сигнал авто-заклучување 3 копче за учење
1 - 4 поени, 5 - 8 - начин на авто-заклучување со далечински управувач 4 копче за учење
1 - 4 поени, 5 - 8 патот блокирам со далечински управувач 5 копче за учење
1 - 4 - 5 8 interlocking авто-заклучување со далечински управувач 6 копче за учење
1 - 4 - 8 5 interlocking начин поени учење преку далечински управувач копчето 7
1 - 4 - 5 патот авто-заклучување, 8 начин поени учење преку далечински управувач копчето 8
Методи за учење и чекори
1, притиснете примачот за учење клуч - на ѕвончето, рече за да го внесете учење држава,
2, притиснете на далечинскиот управувач копчето, на ѕвончето ќе престане било бучава, рече дека за да има успех во учењето.
Јасно што се зачувани информации
Долго притиснете примачот копчето, додека за ѕвончето на звукот за да се запре, рече складирани информации успешно се избришани.

Канал:
8
Број На Модел На:
12V-8CH
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315MHZ/433mhz

Им се допаѓа и на купувачите..