• Продажбата
  • Ново
Нови Пристигнување Стоматолошки Композитни Смола Грејач Стоматолошки AR Топлина Композитни Потоплите Стоматолошки Греење Mac
zoom_in

Нови Пристигнување Стоматолошки Композитни Смола Грејач Стоматолошки AR Топлина Композитни Потоплите Стоматолошки Греење Mac

DEN 7661.00 8064.00

Износ
check Во продавницата.


Опис на производот : AR Топлина наменета за греење композитни смола материјал,подобрување на протокот на својата лепило својства;Во исто време, тоа исто така може да се користи за да се загрее лепило кога се користи прирачникот опрема. AR Топлина употреба на прецизност коло контролен модул за греење,за контрола на температурата толеранција во рок од 1 степен,Според вашиот избор на материјал и личните желби температура може да се постави на : 40 степени, на 50 степени и 70 степени. AR Топлина состои од : 1-топлина на телото 2-адаптер 3-температура индикатор за светло 4-Turn on/off копче 5-thermopreferendum копче 6-моќ DC приклучок за Работа : 1. Вметнете ја приклучок за DC адаптер за греење телото на DC контактот, а потоа вметнете адаптер во електричен штекер. потоа три температура индикатор светлото нормално во исто време; 2. Место на греење тело на мазна маса; 3. turn on/off копчето, отворен за греење тело, притискање на копчето уште еднаш, во близина на греење телото,Подигнете стандардна температура на греење тело е 40 степени (затворена греење тело, три температура индикатор светлото нормално во исто време); 4. Според температурата изборно копче може да ја изберете она што ви треба,го следи детален список на температура може да се види; температура индикатор светла боја греење стигнат до недефинирани температура 40℃ бела бела LED glisten бели LED светло, нормално, на 50℃ зелена зелена LED glisten зелена LED светло нормално на 70℃ црвена црвена LED glisten црвени LED светло нормално Кога индикаторот светлина е glisten од нормално на,температура ќе го достигне недефинирани температура; 5.

Тип На Објект:
Белење На Заби
Големина:
Small
Број На Модел На:
грејач
Бренд Име:
DEASIN
НЕТО-WT.:
1.2 kg

Им се допаѓа и на купувачите..