• Ново
Нови 7.4 V 18650 Литиум Батерија пакет 1500 mAh 8.4 V Литиум Јонска Батерија Авиони Батеријата Батеријата + Бесплатен Превозот
zoom_in

Нови 7.4 V 18650 Литиум Батерија пакет 1500 mAh 8.4 V Литиум Јонска Батерија Авиони Батеријата Батеријата + Бесплатен Превозот

DEN 563.04

Износ
check Во продавницата.

Батеријата технички параметри : 1, отценети напон : 7.4 V 2, отценети капацитет : 1500m Ah 3, максималното полнење на струјата : 1500m Ah 4, максималната испуштање струја : 15 C Како што е прикажано на Слика 5, испуштање исклучување напон : 6 V Како што е прикажано на Сл. 6, на чело исклучување напон е 8.4 V Како што е прикажано на Слика 7, батеријата големина : 19 mm × 37 mm * 67 mm 8. Кабел должина : околу 10cm линија (со вилушка 3 P / JST црвено приклучок)

Број На Модел На:
YQ БАТЕРИЈАТА ПАКЕТ
Тежина:
0.11kg
Големина:
19*37*67mm
Бренд Име:
VariCore
Тип:
Li-Ion
Напон:
7.4V
Номиналниот Капацитет:
1500mAh
Примена:
модел авион
Надворешното пакување:

Им се допаѓа и на купувачите..