• Продажбата
  • Ново
HochiTech Ултра светла SMD бела LED ангел очи 2500LM ореол прстен комплет дење работи светлина светилки drl за Dodge challenger 2008-2014
zoom_in

HochiTech Ултра светла SMD бела LED ангел очи 2500LM ореол прстен комплет дење работи светлина светилки drl за Dodge challenger 2008-2014

DEN 1484.00 1578.24

Износ
check Во продавницата.


Добра вест :
Драги пријателе ,Само да ги купите овој производ, вие ќе добиете 1set "алуминиумско тркало на автомобилот воздух капи , испрати го запре имено, ве молиме да не ја пропуштајте оваа можност!
Спецификации : 1,со Врвен квалитет СМД 3528 супер осветленост LED 2,Може да се користи за автомобил светла-маркер-ангел очи 3,Вкупно 4 парчиња прстени или 2 парчиња прстени за двете ниски зрак и висок зрак; 4,агресивна, но чисти & стилски LED светла. Тоа е совршен за вашата Bimmer ако сте го купиле овој стандард основниот пакет, но сакате да го надградите вашиот автомобил на повеќе луксузен изглед.
Функција : 1.Грешка слободни и без радио пречки; 2.Светлината е заштита на животната средина и заштеда на енергија 3.Светлината температурата е ниска 4.Добри вибрации отпор и стабилна емитуваат
Инсталација Совети : 1.Оваа инсталација бараат да се пече и се отвори светлата светилки 2.Се должи на фактот дека овој производ бара лепило апликации, како што се користење на лепак или двојно двострано лента 3.Ние препорачуваме професионална инсталација за овој производ
Комплет Вклучува :
• 4pcs или 2 парчиња SMD LED Прстени (на фарови)
• 1pc линија за SMD Ангел Eeyes!
• 1pc Детални DIY англиски Инсталирате Инструкции
• некои 3 M Двојно Страна Лента
НЕ Светла(s) и/ нема Foglight(s) вклучени!
Соодветни модели : за Dodge challenger 2008-2014
Ве молиме бидете сигурни дека вашата светлата е иста како на слика
Повратни информации од Купувачот
Купувачот Се Покаже
Превозот
1. Ние Брод на Светот, освен Некои оддалечени области.

Емитуваат Боја:
Белата боја
За Возило Брендови/Модел:
Dodge
Dodge Модел:
предизвикувач
Предизвикувач-Година:
2014
Бренд Име:
HochiTech
Тип На Објект:
Ден Светлина
Име На Модел:
за chevrolet
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
0.35kg
Објектот Дијаметар:
0inch
Материјал Тип:
LED и ABS
Специјални Функции:
Декорација и дење работи светлина
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Dodge Challenger 2008-2014
боја:
Бела
Лер Зрак Тип:
SMD
Lumens:
2500LM/set

Им се допаѓа и на купувачите..