• Ново
отворено само мобилни хидраулични режа кревање платформа за инвалидска количка,режа товар лифт
zoom_in

отворено само мобилни хидраулични режа кревање платформа за инвалидска количка,режа товар лифт

DEN 91200.00

Износ
check Во продавницата.

1000kg 2500kg 3000kg хидраулични и електрични режа платформа лифт
Вовед :
Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.
Инсталиран во јама или на приземјето
Предности :
1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.
2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.
3.Анти-малку режа дизајн; главниот pin-roll место усвојува само-подмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.
4.Опремени со алуминиумска легура мешавина-стоп под платформа
5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.
6.Експлозија-доказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.
7.До Американскиот стандард ANSI/ASME и Европа стандард EN1570
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили
2. Прелевање вентил
3. Итни пад вентил
4. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
5. Итни пад вентил
6. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
Слика за Вашиот Преглед
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized режа лифт платформата, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5.Одржување на видео ќе се даде откако режа лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Име На Модел:
HW
Објектот Висина:
1m
Материјал Тип:
Челик
Специјални Функции:
КАРГО ЛИФТ
Објектот Должина:
2.5m
Објектот Ширина:
1.5m
Објектот Тежина:
1000kg
is_customized:
Yes

Им се допаѓа и на купувачите..