• Ново
4 групи на 220V 1000W далеку инфрацрвена електротермичка филм,рубин боја на халоген светилка,ИНФРАЦРВЕНА греење на елемент со 510mm рефлектор
zoom_in

4 групи на 220V 1000W далеку инфрацрвена електротермичка филм,рубин боја на халоген светилка,ИНФРАЦРВЕНА греење на елемент со 510mm рефлектор

DEN 6480.00

Износ
check Во продавницата.


220 V 1000 W далеку инфрацрвена електротермичка филм,рубин боја на халоген светилка,ИНФРАЦРВЕНА греење на елемент со 510mm рефлектор
напон : 220 V
моќност : 1000 W
цевка со дијаметар : 10 mm
цевка должина на : T=500mm
рефлектор должина : L=510 mm
забелешка : ако спецификација не вашата потреба,ве молиме контактирајте со нас.ние може да се направи според вашите потреби.
Производот е зголемувањето на брзо, мала топлинска hysteresis, дури и греење, преносот на топлината далечина, брза размена на топлина, итн. Прозрачна флукс во процесот на работа е далеку помалку од електрична топлина цевка на метал греење елементи, електротермичка конверзија ефикасност како високо како 98% погоре (тоа е да се каже, можете да користите 1000 w заеднички електрична топлина цевка, како карбонски влакна топлинска цевка кога само 700 w).
Во исто време, карбонски влакна топлинска цевка е висока термичка ефикасност, повеќе од 30% на енергија отколку обичните метал греење на елемент, карактеристиките на греење брзина. Долг животен век, карбонски влакна кварц топлинска цевка, животот на 6000 часа или повеќе, во честа на проектот, на блиска и долгорочна континуирана работа, греење на елемент не оксидација и распаѓањето феномен, треска униформа светлина, боја, внатре и надвор од ѕид се чистат.
Производот е широко се користат во далеку инфрацрвена греалки, грејач, бања силеџија, физикална терапија, убавина опрема и други видови на далеку инфрацрвена греење и здравствена заштита поле. Овој производ е широко користени во храна машини за сушење, чај сушење, перика сушење, сушење и сува и сите видови на далеку инфрацрвена сушење, сушење рерна.

Употреба:
Комерцијални Производство
Број На Модел На:
rf550
is_customized:
Yes
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Тип:
Други
Пакет:
4 парчиња на рефлектор и 4 парчиња на инфраред цевка

Им се допаѓа и на купувачите..