• Продажбата
  • Ново
10pcs/многу 24V BA9S W6W 5050 5 SMD LED Светилки Авто Светилка Оптоварување Маркер ДОВЕДОА Автомобил Камион за Индикаторот за Јачина на Светлата Паркинг 60Lm Светилка
zoom_in

10pcs/многу 24V BA9S W6W 5050 5 SMD LED Светилки Авто Светилка Оптоварување Маркер ДОВЕДОА Автомобил Камион за Индикаторот за Јачина на Светлата Паркинг 60Lm Светилка

DEN 205.00 238.08

Износ
check Во продавницата.


10pcs/многу 24 V BA9 S W6 W 5050 5 SMD LED Светилки Авто Светилка Оптоварување Маркер Светлината LED Автомобил Камион за Индикаторот за Јачина на Светлата Паркинг Светилка 60 Lm
Забелешка : Прифати Микс-боја во една цел : ) Напон : 24 V База Тип : BA9 S Напојување : 24 V*0.03 НА Lumens : 60 Lumens Боја температура : 8000 K Н W 0.25 kg/100pcs Пакет се Вклучени : 10pcs 24 V BA9 S 5050 5 SMD Led Светилки (G. W 0.055 кг)
Крстот Референтен Број :
BA9 S,53,57,182,257,363,430,615,756,1445,1155,1815,1819,1835,1895,1889,1891,1893,1895,6253,12814,12929,W6 W,2-B,38,86 X
LED замена светилки може да собере бројни прошетки и RV апликации како што се куполата светла, таванот светла, мапа светла, светлата во кабината, навигациски светла, стерн светла и водител на светлата. Оваа BA9s еден контакт LED сијалица заменува различни традиционалните светилки вклучувајќи 1445 и 17053 светилки. Тоа е 5 Led диоди (SMD 5050) кои емитираат 360° агол на гледање за подобро, ширум светлина емисија без жешки точки. Произведува до 60 lumens на 8000 K. Кула-стил на дизајн со 9 mm минијатурни бајонет база за лесно plug-and-play инсталација—само пресврт да се заклучува во место. На енергетски ефикасни сијалица работи во рамките на широк 24 V DC опсег и е дизајниран да трае 30.000 часа на вашиот motorhome или брод—25 пати повеќе од incandescents. Достапни во бело, сино, зелено, жолто и црвено. Не се продава во парови. Цена по 10 парчиња. Трговија на големо наредби се добредојдени. Ве молиме кажете ни за вашите квантитет и бои, јасно, ни помага да се знае тоа подобро .

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта
Име На Модел:
24V0024
Wattage:
24V*0.03A
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Објектот Тежина:
0.25kg/100pcs
Интерфејс Тип:
BA9S
Бренд Име:
YM E-Светла
Температура На Боја:
8000k
Тип На Објект:
Светлата За Читање
Lumens:
60Lm
База Тип:
BA9S
Зрак Агол:
360 степени
canbus :
No
Крстот Референца Број:
1445,1155,1815,1819,1835,1889,1891,6253,12814,12929,W6W,2-Б,38,86 X
LED тип:
5050 5 SMD
Led Чип Производител:
Everbright
Стандарди И Сертификати:
CE / RoHS Согласност
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Ве молиме додадете забелешка во ред:
Ако ви треба се Меша Бои.
Напон (СТРУЈА):
24v

Им се допаѓа и на купувачите..