Rhinestones

Презентиран 233 позиции

На страницата. 1-26 233
Злато дното gloden жолта шие на камења,ААА Кристално Стакло сателитски форма лабава rhinestones,DIY облека додатоци 20pcs/торба
 • Продажбата
 • Ново
 • -34 %

(Висок квалитет кристално стакло, јасен сјај, Висока цврстина третман, Триење и нула отпор, високата цена на изведба)Златно жолта тркалезна форма злато база да се Шие на кристалГолемина : 10мм 20pcs / 12mm 20pcs / 14mm 20pcs / 16mm 20pcsУпотреба : прибор за облека, чевли, кеси, накит, свадба додатоци итн.Материјал : кристално стакло, на дното на злато позлатен, со ноктот поддршкаAnswer : ___________________________ Note : Почитувани купувачи...

DEN 140.00 212.64
Во продавницата.
Бесплатен превозот Злато дното црвениот круг flatback Кристално Стакло се шие на ноктот камења,сателитска форма лабава rhinestones 20pcs/торба
 • Продажбата
 • Ново
 • -34 %

(Висок квалитет кристално стакло, јасен сјај, Висока цврстина третман, Триење и нула отпор, високата цена на изведба)Црвено тркалезна форма злато база да се Шие на кристалГолемина : 10мм 20pcs / 12mm 20pcs / 14mm 20pcs / 16mm 20pcsУпотреба : прибор за облека, чевли, кеси, накит, свадба додатоци итн.Материјал : кристално стакло, на дното на злато позлатен, со ноктот поддршкаAnswer : ___________________________ Note : Почитувани купувачи...

DEN 143.00 216.00
Во продавницата.
10yards 3cm ширина Облека стакло Rhinestones да се Шие на Кроења Булчински венчаница Декорација кристално Сребро трим Додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

Информации за производотТОЧКА НЕ : HF3049Материјал : КристалШирина : 3 смПакување : 10 јардиБоја : Јасно кристалПозлата боја : Сребро.Употреба : Венчаница Вечер Фустан Појас Облека

DEN 3213.00 3382.08
Во продавницата.
Бесплатен превозот!Злато дното розова круг Кристално Стакло се шие на камења,сателитска форма лабава ноктот rhinestones DIY облека додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -34 %

(Висок квалитет кристално стакло, јасен сјај, Висока цврстина третман, Триење и нула отпор, високата цена на изведба)Пинк тркалезна форма злато база да се Шие на кристалГолемина : 10мм 20pcs / 12mm 20pcs / 14mm 20pcs / 16mm 20pcsУпотреба : прибор за облека, чевли, кеси, накит, свадба додатоци итн.Материјал : кристално стакло, на дното на злато позлатен, со ноктот поддршкаAnswer : ___________________________ Note : Почитувани купувачи...

DEN 148.00 223.68
Во продавницата.
YANRUO 3254 Сите Големини Hyacinth Дијамант Лист Рамен Грб да се Шие На Камења Strass Шиење Кристал Кристал За Занаети
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

YANRUO #3254 Сите Големини Hyacinth Дијамант Лист Рамен Грб да се Шие На Камења Strass Шиење Кристал Кристал За ЗанаетиКристал се шие на кристал.W e ви понуди пристап до целата колекција на највисок квалитет кристално embellishments,тие се губат кристал елементи кои може да се користи на чанти,облека,чевли, и други додатоци,ние, исто така, може да направите поинаква форма.Објект : Да Се Шие На КристалБоја : HyacinthГолемина на : 9*20 14*30ммМатеријал : Стакло, КристалИспорака : DHL,UPSот,EMS,Fed Ex,ТНТ,ПАТАРИНА,итн.Производот Се Покаже :

DEN 1347.00 1496.64
Во продавницата.
ss16 4mm j106 1440 компјутери hyacinth боја на рамен грб hot fix rhinestones ;жените чевли оркестарот rhinestones 1440 компјутери по многу
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

ss16 4mm j106 1440 компјутери hyacinth боја на рамен грб hot fix rhinestones ;жените чевли оркестарот rhinestones 1440 компјутери по многуБренд : DMCМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниDMC Кристал боја шема :

DEN 959.00 1128.00
Во продавницата.
високо сјајна hot fix кристали ss16 sapphire 100 бруто секој многу железо во голема кристал бесплатен превозот ,кристали за свадба се облекуваат
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

високо сјајна hot fix кристали ss16 sapphire 100 бруто секој многу железо во голема кристал бесплатен превозот ,кристали за свадба се облекуваатБренд : ЈП STRASSМатеријал : КристалноУпотреба : облека , капа , Фармерки и чевлиТемпература : 160170 степен ( depand на материјалот )треба 812 секундиПредност : Супер shinningВисока температураresisitant и издржливи површинаПовеќе од 30 патиСилно лепилоAnswer : ___________________________ Note : Мало отстапување во нијанси на бои се неизбежни

DEN 4488.00 5280.00
Во продавницата.
12mm 40pcs transperant сива Сателитски Кружни Рамно Стакло Назад Шиење На Rhinestones торби за облека, декорација
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

12mm 40pcs transperant сива Сателитски Кружни Рамно Стакло Назад Шиење На Rhinestones торби за облека, декорацијаИме : Да Се Шие На КамењаМатеријал : Кристално СтаклоБоја : сива transperantГолемина : 8mm 10мм 12mm 14 MM 16 MM 18 MMМонистра квалитет : АААУпотреба : да се шие на копчиња,се шие на камен,да се шие на монистра,чанти ,облека ,свадба фустан ,чевли ,облека ..Внимание : Сите кристали во нашата продавница е направен од висок квалитет кристално стакло ,не било arylic или palstic~

DEN 540.00 600.00
Во продавницата.
КУПИ 5 ДОБИЕТЕ 6 КЕСИ Кристал AB SS20 DMC амбуланта корегирање FlatBack Rhinestones кристал Железо На камења за шиење облека камења
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

КУПИ 5 ДОБИЕТЕ 6 КЕСИ Кристал AB SS20 DMC амбуланта корегирање Flat Back Rhinestones кристал Железо На камења за шиење облека камења име : DMCHot Поправи Кристал Стил : flatback кристал големина : SS20 4.64.8 мм боја : КРИСТАЛ AB материјал : K9 кристал оптички стакло употреба : Торби за Облека, Чевли accessaries / Помине Уметност декорација

DEN 2400.00 2667.36
Во продавницата.
купи 5 gett 6 кеси SS16 1440pcs/Торба Кристално Јасно DMC амбуланта корегирање FlatBack Rhinestones strass облека Hot Fix камења и кристали
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

подобар квалитет, подобра услуга купи 5 gett 6 кеси SS16 1440pcs / Торба Кристално Јасно DMC амбуланта корегирање Flat Back Rhinestones strass облека Hot Fix кристали камења име : DMCHot Поправи Кристал Стил : flatback кристал големина : SS16 3.84.0 mm боја : cryatal материјал : K9 кристал оптички стакло употреба : Торби за Облека, Чевли accessaries / Помине Уметност декорација

DEN 1144.00 1271.52
Во продавницата.
Купи 5 добиете 6 SS16 1440pcs/Торба Јасно Кристал AB DMC амбуланта корегирање FlatBack Rhinestones strass,DIY железо чаша Топла облека Поправи кристали
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

подобар квалитет, подобра услуга Купи 5 добиете 6 SS16 1440pcs / Торба Јасно Кристал AB DMC амбуланта корегирање Flat Back Rhinestones strass,DIY железо чаша Топла облека Поправи кристали име : DMCHot Поправи Кристал Стил : flatback кристал големина : SS16 3.84.0 mm боја : cryatal AB материјал : K9 кристал оптички стакло употреба : Торби за Облека, Чевли accessaries / Помине Уметност декорација

DEN 1256.00 1395.84
Во продавницата.
DIY 80Pcs 12mm AB Смола Срцето Flatback Кристал Свадба Копчиња/scrapbooking мода Облека, модни додатоци K974
 • Продажбата
 • Ново

Материјал : смолаГолемина : 12mm (1"=25.4 mm)Боја : се погледне на сликаТопло Совет : 1.Ве молиме оставете малку се разликува поради прирачник за мерење,над димензии се само за референца...

DEN 95.04
Во продавницата.
ТОПЛА ПРОДАЖБА големина ss10 2.9 mm ПАУН СИНА боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ЧАНТИ,ЧЕВЛИ бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

ТОПЛА ПРОДАЖБА големина ss10 2.9 mm ПАУН СИНА боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ЧАНТИ,ЧЕВЛИ бесплатен превозотбренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : Кина пост воздух mailПревозот време : 2025 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 471.00 554.40
Во продавницата.
врвен квалитет на бесплатен превозот супер сјајните големина ss16 4mm PERIDOT боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ОБЛЕКА
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

врвен квалитет на супер сјајните бесплатен превозот големина ss16 4mm PERIDOT боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ОБЛЕКАбренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 816.00 960.48
Во продавницата.
бесплатен превозот flatback ТОПЛА ПРОДАЖБА големина ss10 2.9 mm џет хематит боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ТОРБИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

бесплатен превозот flatback ТОПЛА ПРОДАЖБА големина ss10 2.9 mm џет хематит боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ТОРБИбренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 899.00 1057.44
Во продавницата.
супер сјајните врвен квалитет бесплатен превозот големина ss16 4mm ПАУН СИНА боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ОБЛЕКА
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

супер сјајните врвен квалитет бесплатен превозот големина ss16 4mm ПАУН СИНА боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ОБЛЕКАБренд : JPSTRASSМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 816.00 960.48
Во продавницата.
бесплатен превозот нови лепак Австриската кристал големина ss16 4mm се ЗГОЛЕМИ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ФУСТАНИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

бесплатен превозот нови лепак Австриската кристал големина ss16 4mm се ЗГОЛЕМИ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ФУСТАНИБренд : JPSTRASSМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : Продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 1047.00 1232.16
Во продавницата.
врвен квалитет на супер сјајните бесплатен превозот големина ss16 4mm АКВАМАРИН боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ОБЛЕКА
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

врвен квалитет на супер сјајните бесплатен превозот големина ss16 4mm АКВАМАРИН боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ОБЛЕКАБренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 816.00 960.48
Во продавницата.
супер сјајните бесплатен превозот со врвен квалитет големина ss16 4mm SAPPHIRE боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ФУСТАНИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

супер сјајните бесплатен превозот врвот qualitysize ss16 4mm SAPPHIRE боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ФУСТАНИБренд : JPSTRASSМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 816.00 960.48
Во продавницата.
бесплатен превозот со врвен квалитет супер сјајните големина ss16 4mm АМЕТИСТ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ФУСТАНИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

бесплатен превозот со врвен квалитет супер сјајните големина ss16 4mm АМЕТИСТ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за ФУСТАНИБренд : JPSTRASSМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090daysПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 816.00 960.48
Во продавницата.
бесплатен превозот СИЛНО ЛЕПИЛО супер сјајните SS6 1.9 mm КРИСТАЛ AB боја со 1440 компјутери секој пакет ; за ФУСТАНИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

бесплатен превозот СИЛНО ЛЕПИЛО супер сјајните SS6 1.9 mm КРИСТАЛ AB боја со 1440 компјутери секој пакет ; за ФУСТАНИБренд : JPSTRASSМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090daysПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 431.00 506.40
Во продавницата.
сјајна бесплатен превозот flatback со лепак големина ss16 4mm ПУШЕЛЕ ТОПАЗ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за помине уметност
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

сјајна бесплатен превозот flatback со лепак големина ss16 4mm ПУШЕЛЕ ТОПАЗ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен за помине уметностбренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 816.00 960.48
Во продавницата.
супер сјајните flatback бесплатен превозот големина ss10 2.9 mm SIAM боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ТОРБИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

супер сјајните flatback бесплатен превозот големина ss10 2.9 mm SIAM боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ТОРБИбренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 774.00 911.04
Во продавницата.
СУПЕР СЈАЈНИТЕ бесплатен превозот flatback големина ss10 2.9 mm ЗГОЛЕМИ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ТОРБИ
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

СУПЕР СЈАЈНИТЕ бесплатен превозот flatback големина ss10 2.9 mm ЗГОЛЕМИ боја со 1440 компјутери секој пакет ; дијамант камен ЗА ОБЛЕКА,ТОРБИбренд : ЈП strassМатеријал : кристалноУпотреба : облека , капа ,чевли и облекаПревозот : продавачот за испорака методПревозот време : 2090 денаПредности : многу shinningлепилото е многу силнасе користи во Minddle Исток на оецд и така натаму1 бруто =144 парчињаAnswer : ___________________________ Note : Мали отстапувања во нијанси на бои се неизбежниJPSTRASS Кристал боја шема : Кристал апликација

DEN 1010.00 1188.00
Во продавницата.