делови и додатоци

Презентиран 683 позиции

На страницата. 1-26 683
6pcs TYI-МОТОРНИ 5010 280KV Brushless Мотор +6pcs 40A ESC +6pcs 1855 Пропелер
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

6pcs TYIМОТОРНИ 5010 280 KV Brushless Мотор +6pcs 40 A ESC+6pcs 1855 Пропелер за РК Авион5010 мултиоската моторни се напојува 0.2 ММ Kawasaki силикон челик, лежишта, кислородfree) бакарна жица Seiko производство, со голем вртежен момент, ниско ниво на косата, топлина мал, висока ефикасност, мултиоската воздушна фотографија, заштита на растенијата задолжително артефакт! Моторни продадени се врши балансирање Дебаланс во моторни индустрија, поголемиот дел од индустријата подобро моторни дебаланс на индустријата за да се направи многу добри моторни дебаланс Повеќето од нашите моторни во 5mg, 10mg делумно внатреHOBBYWING 40 A ESC1855 Пропелери6pcs TYIМОТОРНИ 5010 280 KV Brushless Мотор +6pcs 40 A ESC +6pcs 1855 Пропелер 6pcs TYIМОТОРНИ 5010 280 KV Brushless Мотор +6pcs 40 A ESC +6pcs 1855 Пропелер 6pcs TYIМОТОРНИ 5010 280 KV Brushless Мотор +6pcs 40 A ESC +6pcs 1855 Пропелер

DEN 17829.00 18767.52
Во продавницата.
5x РК Делови Алуминиум Засилен Лента Автомобил Тело Школка Ширина: 50mm (1.97) Должина: 400mm Хоп-up Опции
 • Продажбата
 • Ново
 • -40 %

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )ОЕМ ODM Услугата е Достапна,ни испрати Истрага за повеќе детали.100% Нови.Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Засилен ЛентаПакетот Вклучува : 5x Алуминиум Засилен Лента Ширина : 50mm (1.97") Должина : 4mКарактеристики : Ова е Список на Алуминиум Засилен Тело Лента...

DEN 400.00 667.20
Во продавницата.
4pcs-Полна боја LED осветлување Одбор WS2812 за Naze32 / CC3D Совршено Погодна за ZMR250 QAV250 Quadcopter
 • Продажбата
 • Ново
 • -7 %

Тоа може да се користи за Naze32, CC3 D контрола на летање, може да се покаже на контрола на летање за заклучување / отклучување, лево aileron, кочница, гас, аларм и друг статус...

DEN 803.00 863.52
Во продавницата.
8pcs 5010 340KV/280KV Brushless Мотор +8pcs 40A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

8pcs 5010 340 KV / 280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs1555 Пропелер за РК Авион5010 мултиоската моторни се напојува 0.2 ММ Kawasaki силикон челик, лежишта, кислородfree) бакарна жица Seiko производство, со голем вртежен момент, ниско ниво на косата, топлина мал, висока ефикасност, мултиоската воздушна фотографија, заштита на растенијата задолжително артефакт! Моторни продадени се врши балансирање Дебаланс во моторни индустрија, поголемиот дел од индустријата подобро моторни дебаланс на индустријата за да се направи многу добри моторни дебаланс Повеќето од нашите моторни во 5mg, 10mg делумно внатреHOBBYWING 40 A ESC1555 ПропелериДолжина : 15 инчи,на Теренот 5.5,Главниот Дупка Кол 4mm,Странични Дупки Кол 3мм,Центар растојание 12mm8pcs 5010 340 KV / 280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион8pcs 5010 340 KV / 280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион8pcs 5010 340 KV / 280 KV Brushless Мотор +8pcs 40 A ESC +8pcs 1555 Пропелер за РК Авион

DEN 21432.00 22559.52
Во продавницата.
25cm Lipo Батеријата Рака Врски за RC Хеликоптер/РК Автомобил/РК Quadcopter 5 Компјутери
 • Продажбата
 • Ново
 • -7 %

Спецификација : Материјали : НајлонБоја : Црвена Роза + Blue + Green + Жолто + ЦрвеноГолемина : 20cm* 2.5 cm* 0.1 cmТежина : 18gСе користи за врзување, како класифицирани жица, а исто така може да се користи за да се поправи батеријата на модел авионвелосипедот и други играчки и алаткиПакетот вклучува : 5* На Рака ВрскиМодел : 00052150700018

DEN 223.00 239.52
Во продавницата.
4pcs 1.9 Легура Рок Роботот Тркало Пречник на Заклучување на Пневматик 1050-7035 За 1/10 РК Off-Road Камион D90 SCX10 HSP HPI Трки
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

100% Сосема Нов джантите Материјал : Алуминиум со Дијаметар : 55 mm Вози ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН : 12 mm Ширина : 28 мм Гуми Материјал : Гума Меѓу Дијаметар : 48 mm Надворешен Дијаметар : 110 mm Ширина : 41 мм Тежина : 300g (4 парчиња) Contert : 4 парчиња Тркала & Гуми ( Пена, insert, инсталирајте со себе)Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.

DEN 2592.00 2879.52
Во продавницата.
20 Пара 5.5 мм Куршум Банана Поврзете го Приклучокот за РК Батеријата
 • Продажбата
 • Ново
 • -7 %

5.5 мм Куршум Банана Поврзете го Приклучокот за РК Батеријата 20 Пара Модел : 00282054800105 Спецификација : Боја : Златна Материјал : Бакар Компатибилни модели : Универзална употреба Дијаметар : 5.5 mm Должина на : 18mm Тежина : 105.5 g поврземе РК батеријата за електронски поврземе brushless мотор за електронска контрола на брзината Низок отпор,и дава најдобри електрични проток Пакетот вклучува : 5.5 мм машки конектори x 20 5.5 мм женски конектори x 20 (освен за викенд и јавни празници) по исплата е расчисти, пакет ќе се испраќаат преку различни метод зависи од дестинацијата област...

DEN 669.00 719.52
Во продавницата.
5x РК Делови Алуминиум Засилен Лента Автомобил Тело Школка Ширина: 50mm (1.97) Должина: 400mm Хоп-up Опции
 • Продажбата
 • Ново

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )ОЕМ ODM Услугата е Достапна,ни испрати Истрага за повеќе детали.100% Нови.Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Засилен ЛентаПакетот Вклучува : 5x Алуминиум Засилен Лента Ширина : 50mm (1.97") Должина : 4mКарактеристики : Ова е Список на Алуминиум Засилен Тело Лента...

DEN 631.20
Во продавницата.
1 пар 100mm/150mm/200mm 10cm 15cm JST Конектор Машки Приклучок+Женски Поврзете Кабел Жица за РК Авион БЕК LIPO Батерија Li-po дел
 • Продажбата
 • Ново
 • -28 %

Добредојдовте на нашата продавница! Опис 1 пар 100mm / 150mm 10cm 150cm 20cm JST конектор приклучок + поврзете кабел за РК БЕК LIPO БАТЕРИЈАТАКарактеристики : 100mm / 150mm 200mm РК Авион lipo батерија полнач JST plug машки100% Сосема Нов и Висок КвалитетМоже да се користи на повеќето мини RC хеликоптер и затворен 3 D авионОдлично за мали Lipo и Ni Mh врскаСпецификација : Longth : 100mm 10см / 150mm 15cm / 200mm 20cmНето тежина : 2gБоја : Црвена&ЦрнаПакет Содржина : 1 пар JST приклучокот за КабелотНа Клиенти Добредојдовте на нашата продавница ! Ако сакате да дознаете во врска со нашата политика за промет на големо, масовно купување ...

DEN 23.00 32.16
Во продавницата.
Трговија на големо 4pcs/Многу MG90S 9g Метал Опрема Дигитален Микро Servos 9g за 450 RC хеликоптер Авион Брод Автомобил Капка Бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново
 • -11 %

MG90 S 9g Метал Опрема Дигитален Микро Servos 9g за 450Опис : Метал Опрема Целосна Топката Имајќи Мала Тежина Помалку Бучава Конектор Жица Должина 150mmСпецификации : Димензии : 23 x 12.2 x 29mmОперативен Брзина (4.8 V без оптоварување) : 0.11 дик / 60 степениОперативен Брзина (6.0 V без оптоварување) : 0.10 дик / 60 степениКабина вртежен момент (4.8 V) : 2.2 kg / cmКабина вртежен момент (6.0 V) : 2.5 kg / cmТемпературата Опсег : 30 до + 60 степен CМртвите Бенд Ширина : 10usОперација Напон : 4.8 6.0 VoltsОперација Напон : 4.8 6.0 VoltsПрепорачуваме Модел : Мини Автомобили / Мини Брод / Хеликоптер & АвионПакет содржина : 4 x серво 100% Сосема Нов.Превозот : Објектот на локација во Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина, Воздухот се регистриратеEMail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што 's врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота ).Азиски земји, 515daysВелика БРИТАНИЈА, Ирска 1020daysСАД,Канада,Австралија 820daysШпанија, Грција, Германија&западноевропските 1021daysФранција, Италија и други земји 1528daysАко пакетот тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели од Кина пост воздух mail.Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.

DEN 726.00 815.52
Во продавницата.
10Sets 4pcs/Сет Гуми Бендови Кол: 85mm За РК 1/8 Кабриолет и 1/10 Краток Камион Додатоци Лепак Алатки
 • Продажбата
 • Ново

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Гуми Монтажа БендовиПакетот Вклучува : 10 Сета (4pcs / Set)Карактеристики : Дијаметар : 85mm Прави лепење гуми Брзо! Уникатен дизајн Направен од Комерцијален Rubbe Compatibile со : РК 1 / 8 Кабриолет & 1 / 10 Краток Камион .Забелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас...

DEN 1948.80
Во продавницата.
4 компјутери Бесплатен Превозот Компатибилен A096-3621 Приемен Печат за Обновување на Сечилото за Ricoh Aficio AF2090 AF2105 Aficio 550 650
 • Продажбата
 • Ново

4 компјутери Бесплатен Превозот Компатибилен A0963621 Приемен Печат за Обновување на Сечилото за Ricoh Aficio AF2090 AF2105 Aficio 550 650 Висок квалитет 100% компатибилни, 100% новиБесплатен превозотНормално, тоа трае 2060 дена да Повеќето Земји...

DEN 1018.56
Во продавницата.
3pcs Краток Спој plug 19mm проред 2*4mm машки банана приклучок на 1 Женски поврзување на Приклучокот
 • Продажбата
 • Ново

26.201 Краток Спој plug 19mm проред 2*4mm машки банана приклучок на мајка поврзување на Приклучокот19mm Теренот должина 32 A MaxПроизвод Материјал : Бакар тело, beryllium бакар shrapnel никел, ABS обвивкаНето тежина на еден производ (g / одделение) : 12.8

DEN 383.52
Во продавницата.
СИНА 94180 HSP 1/10 Рок Роботот Алуминиум 106MM-138MM Универзална Управувано Dogbone
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

Карактеристики : 100% Сосема НовДелови Број : 18027Делови Име : Алуминиум Универзална Управувано DogboneLenght : 106 MM138 MMУниверзална Заеднички дијаметар : 5 MMВе молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаСодржина : што ќе се изберат на сликата е она што ќе добиете заВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !

DEN 775.00 815.52
Во продавницата.
1000mm долго 10x10/12x12/15x15/20x20mm ААА Balsa Триаголен Дрвени Стапчиња Ленти за авион/брод модел DIY бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

1000mm долго 10x10 / 12x12 / 15x15 / 20x20mm ААА Balsa Триаголен Дрвени Стапчиња Ленти за авион / брод модел DIY бесплатен превозотМатеријал : ААА+од трскаДолжина : 1000mmГолемина : 10x10 mm / 12x12mm / 15x15mm / 20x20mmКоличина : 10 / 20 / 40pieces / многуГустина : 120180 KG / CBM(Ние, исто така, имаат balsa лист густина е 80120 CBM,цената е за 10% поскапо ,ако сакате 80120 KG / CBM,pls побарате од нас да ги ревидира цена откако ќе го поставите цел ,ви благодарам.Главните карактеристики на од трска : Светло во тежина со добра floatage Добра звучна и топлинска изолација, бидејќи на своите саќе структура Антиseismism Не е лесно да се биде надвор од форма е сопственик на нејзината добра стабилност Лесно да се намали од страна на уметност ножАпликации : Во споредба со заеднички дрво, од трска се применува во многу области е сопственик на своите уникатни карактеристики...

DEN 1195.00 1357.92
Во продавницата.
EBOYU 4.8 V 500mAh Ni-cd Батерија АА Батерија Пакет СМ 2P Приклучок за MZ 2015A РК Автомобил И Други Слични Далечински Управувач Играчки
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

EBOYU 4.8 V 500m Ah Nicd Батерија АА Батерија Пакет СМ 2 P Приклучок за MZ 2015 A РК Автомобил И Други Слични Далечински Управувач ИграчкиОпис : Точка Име : NiCd Батерија АА Батерија ПакетНапон : 4.8 VКапацитет : 500m AhКабел Должина : 75mm (вклучуваат и приклучок)Димензија : 51x56.5x14.3ммПриклучок : СМ 2 P ПриклучокПакет Се Вклучени : 1x NiCd 4.8 V 500m Ah Батерија АА Батерија Пакет

DEN 316.00 359.52
Во продавницата.
Алуминиум 72mm Внатрешни Пролет Шок Апсорбер Амортизерите За Рк Автомобил 1/10 Роботот Камион Хоп-Up Делови Hpi Hsp Rc4wd Losi Axial Tamiya
 • Продажбата
 • Ново
 • -25 %

Добредојдовте На RCAWDИме на производ Легура Springless Шок Апсорбер x 2 , Амортизерите На Возилото Тип РК Автомобили Скала 1 : 10 , 1 / 10 Извор на Гориво Шок Апсорбер Тип Масло Прилагодливи ( Масло уште не е Исполнет ) Дел Број F75002 Шок Апсорбер Функција Шок Апсорбер Вкупна Должина 72mm Отворот На Отворот Растојание 62mm помеѓу центарот на завртка поправање на дупки 10мм дебелина Врвот одредување дупка со дијаметар од 3мм топката се движи Дното одредување дупка со дијаметар од 3мм топката се движи Боја Опции Сина,Црна,Сребрена,Црвена,Портокалова,Зелена,Темно Сина,Виолетова,Титаниум,Жолта Погоден За Hpi Hsp Rc4wd Losi Axial Tamiya...

DEN 416.00 554.40
Во продавницата.
CNC метал моторот монтажа голема заграда поставите Т-H85175 за baja делови, четири бои се избере со бесплатен превозот .
 • Продажбата
 • Ново

CNC метал моторот монтажа голема заграда поставите ТH85175 за baja делови, четири бои се избереПлаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1515.84
Во продавницата.
MHPC RC Модел Делови за Автомобили 2 ПАРЧИЊА Намалени Метал Џек се Залагаме за РК Роботот Треска.FH31006
 • Продажбата
 • Ново

РК Модел Делови за Автомобили 2 ПАРЧИЊА Намалени Метал Џек се Залагаме за РК РобототФункцијаХром Галвански Се Справи СоФрлија АлуминиумскиВо Прав ОбложениЦелосно Функционални2x Џек СтоиТоа се користи за да се РК автомобил да не навистина автомобилДеталиПЛАЌАЊЕ1.ние го прифатат плаќање преку Visa,Master Card,QIWI и Банкарски Трансфер .Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.2.Ние НЕ бродот до исплата е расчисти.3.Вкупниот Износ Должи вклучува конечната цена плус S&H (Превозот и Ракувањето).4.S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се ОБРАТИ.5.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(боја,пакети,итн.)во ЦЕЛ БЕЛЕШКИ ДЕЛ, кога ќе се направи исплата.ПРЕВОЗОТ1.Ние брод во СВЕТОТ.2.Нарачки обработени во рок од 48 часа на плаќање проверка.3.Ние брод на адреси ќе лево,pls бидете сигурни дека вашиот Превозот адреса, кога ќе плаќање.4.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.5.УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона.6.ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Нашата цел е задоволството на клиентите!7.Поради акции статус и временски разлики,ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв availabale складиште за брза испорака.

DEN 1080.00
Во продавницата.
Трговија на големо 3*78mm гумени тркала транспарентен off-road тркала големата чекор центар DIY модел играчка рака автомобил додатоци бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново

3*78mm offroad тркала , тесни со 3мм дијаметар на оска 78mm дијаметар тркала бараат поголема моќ моторни како моќ , правејќи го моделот е релативно голем .тркала : пластикапневматик : Гума ( тешко )дијаметар : 78mm32милиметри ширинабленда : 2.9 mm ( 2.9 мм може да биде цврсто се исти со 3мм оска)тежина : 31.5 gГоренаведените податоци се мери со рака, може да биде мала грешка

DEN 1244.16
Во продавницата.
2 парчиња/многу WL V262 / V353 / V666 / V333 / V666N Моторни Главниот Мотор За WLtoys V262 / WLtoys V353 / WLtoys V666 Бесплатен Превозот
 • Продажбата
 • Ново

2 Парчиња / многу WLtoys V262 Моторни / WLtoys V353 Моторни / WLtoys V666 Моторни Quadcopter Делови Главниот Мотор За WL V262 V353 V333 V666 V666 N1) Дали ќе се обезбеди следење на број ? како да ги пратите мојата цел ?Да, ние ќе се обезбеди следење на број на секоја цел , можете да ги пратите вашите цел на веб страната : www.17track.net2) Што е meanning на овие зборови ? RTF , BNF ,Режимот 1 ,Режимот 2.RTF : се Подготвени да одат, на rc хеликоптер има далечински управувач , тоа е комплетен systerm .BNF : Врзуваат за да лета , RC хеликоптер не мора далечински управувач .Mode 1 : Право ГасРежим 2 : Лево Гас ( основен режим е на чекање 2 , ако треба модел 1 , ве молиме да ни оставите порака )3) Колку не ти пишувам на pckage ? купувачот треба да се избегне плаќање на високи царинскиНие обично изјавуваат многу ниска вредност , околу 15% од цел вкупната цена .1) ќе се тестираат секој RC хеликоптер / quadcopter / автомобил пред да го испратите на prodcut ...

DEN 420.48
Во продавницата.
8pcs/set HSP Делови 02139 8P Топката Имајќи 5*10*4mm Himoto 31044 Baja За 1/10 RC Модел на Автомобил
 • Продажбата
 • Ново
 • -40 %

8pcs / set HSP Делови 02139 8 P Топката Имајќи 5*10*4mm Himoto 31044 Baja За 1 / 10 RC Модел на АвтомобилСупер Брза Испорака во 12 работни дена,Или да ја Откаже нарачката.Со Следење на број,Примање на објектот,или да Ја испратите или Наплата.Вашата порака ќе биде одговорил во 12~24 Часа Предмет : Топката имајќи 5*10*4mm Функција : Тип : Длабоко Ритам Топката ИмајќиДимензии : 5mm x 10мм 4mm x / МетричкиID (Внатрешен Дијаметар) / Понесе : 5mmOD (Надворешен Дијаметар) : 10ммДебелина : 4mmМатеријал : Челик Нето тежина : 1.2 g / pcЗатворачи : 2 Метал ШтитовиТопки : Керамички Обложени Челични ТопкиПодмачкување : Само Подмачкано со Маснотии Пакет : 8pcs / set Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

DEN 84.00 139.20
Во продавницата.