копчиња

Презентиран 278 позиции

На страницата. 1-26 278
Дрвени Копчиња 20mm круг був 2 дупки за рачно изработени Подароци Кутија за Scrapbooking Занаети Партија Декорација DIY Шиење нерешено
 • Продажбата
 • Ново
 • -9 %

Совршен за Декорација;Име : Дрвени КопчетоМатеријал : ДрвениГолемина : appox 20mmТежина : appox на 0,9 грамаБоја : мешана боја на превозотПакет : вклучувајќи 1pc * Дрвени Butto

DEN 204.00 223.68
Во продавницата.
10мм-30мм Избрани мешани дрво копчиња 50pcs случаен месо тело за шиење копчето за занает scrapbooking додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -8 %

Производи ДеталиМатеријал : ДРВЕНИГолемина на : МЕШАНИконверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченБоја : Случајно Се МешаКоличина : Ќе добиете 5 0 Pcs на овој објект во листата ценаГОЛЕМИ НАРАЧКИ ПОЧНЕТЕ ТУКА!НИЕ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА КВАЛИТЕТОТ,КВАНТИТЕТОТ И СЕ КВАЛИФИКУВА!Ако сакате поединечни бои или натпревар некои бои,ве молиме да се чувствуваат слободни да дозволете ми да знам.Купите 1),предметите се сите во парк,ве молиме да се чувствуваат слободни да изберат она што ви треба...

DEN 132.00 143.52
Во продавницата.
50Pieces Овци Дрвени Копчиња За Облека Scrapbooking Декоративни Додатоци Копчето Занает Материјали за Шиење трговија на Големо 17*25mm
 • Продажбата
 • Ново
 • -7 %

50 Pieces Овци Дрвени Копчиња За Облека Scrapbooking Декоративни Додатоци Копчето Занает Материјали за Шиење трговија на Големо 17*25mmСостојба : нова, висок квалитет!Материјал : ДрвоГолемина : 17*25mmБоја : како на сликата покажаУпотреба : За DIY декорација на Scrapbooking, Занает, Коса, Текстил, Чевли, мобилен телефон, лаптоп и кеси декорација, итн...

DEN 89.00 95.52
Во продавницата.
MJ28,10pcs 12*11*3мм Лак Мобилни Убавина DIY бисер faceplate Кристал Копчето Рака Држи Цвет трговија на Големо Накит Додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -22 %

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Големина : 12*11*3ммМате риал : МеталБоја : исто како на сликата подолуПакет : 10 компјутери / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

DEN 183.00 235.20
Во продавницата.
MJ4,10pcs 9*12*3мм Пеперутка Мобилни Убавина DIY бисер faceplate Кристал Копчето Рака Држи Цвет трговија на Големо Накит Додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -22 %

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Големина : 9*12*3ммМатеријал : МеталБоја : исто како на сликата подолуПакет : 10 компјутери / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

DEN 183.00 235.20
Во продавницата.
10pcs Смола AB боја Лист FlatBack Appliques/свадба DIY занает -C152
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

КОЛИЧИНА : 10pcs (conditon : 100% Сосема Нов)Големина : околу 26mm*50mm (1"=25.4)боја : се погледне на сликаТопло Совет : 1.Ве молиме оставете малку се разликува поради прирачник за мерење,над димензии се само за референца...

DEN 90.00 95.04
Во продавницата.
Нови 10pcs Смола AB боја Лист FlatBack Appliques/свадба DIY занает -C153
 • Продажбата
 • Ново

КОЛИЧИНА : 10pcs (conditon : 100% Сосема Нов)Големина : околу 26mm*50mm (1"=25.4)боја : се погледне на сликаТопло Совет : 1.Ве молиме оставете малку се разликува поради прирачник за мерење,над димензии се само за референца...

DEN 95.04
Во продавницата.
Alipress 80PCS 15mm DIY Кошула за Шиење Копчиња најголемиот Дел Копчето За Занает Украсни Копчиња Botoes Став artesanato Scrapbooking 4-024
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

материјал : ABS пластикаголемина : 15mmбоја : како на сликатаколичина : 80pcs / многуова копче не може да се користи само на облека,но исто така и во коса додатоци.како коса, лак за коса,клип.

DEN 405.00 426.24
Во продавницата.
Бесплатен превозот 19X17mm срцето кристал копчето со 3/8лизгачот 50PCS за Денот на Вљубените (BTN-5412)
 • Продажбата
 • Ново
 • -21 %

Големина : 19 X17mmМатеријал : Цинк ЛегураПозлата : Сребро.Боја : КАКО на сликатаМесо Тело : ДаMOQ : 100 PCS,може да се избере и се меша боиПакување : 2 ПАРЧИЊА / opp вреќаПрилагодено : Yes(боја,големина,стил итн.)Купување барањеЗа позлата и кристал боја,големина,ако имате посебни барање,ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи редотЗа големи цел повеќе од $500,имаме попуст.За повеќе информации,ве молиме контактирајте со нас!Обработка на време27 дена врз основа на акцииПревозот времеDHL / Федекс / UPSот : 58 денаEMS : 1030 денаEpacket : 715 денаКина Пост : 3050 денаПратката стандард100 PCS / многу= Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ50 PCS / многу=Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ20 PCS / многу= Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ>$200 за една нарачка, Експрес сервис(DHL / Федекс / UPS / EMS) БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТАко купувачот треба брза испорака,ве молиме да обрнете "ЕКСПРЕС Товар" кога купување на стока,а потоа ние ќе ви помогнат да брод од експрес(DHL / Федекс / UPS / EMS)Повратни информацииНие го цениме вашиот брзо потврда на стоки приемот и позитивни зборовиВраќањеРеконструкцијата се дадени еднаш продавачот ја прими пратката од купувачот нормално...

DEN 1024.00 1296.00
Во продавницата.
1000pcs Пингвин Печатени Дрво Копчиња 15mm 2 Дупки Круг Boutons Копчето Разубавувањето Scrapbooking Cardmaking
 • Продажбата
 • Ново

Бесплатен Превозот!200pcs / многу 15mm Мулти Дрвени Копчиња 4 Дупки за Шиење Бебе Фенси Копчето За Scrapbooking DIY Занаети $5.99 бесплатен Превозот!500pcs 13x15mm Симпатична Глувчето Цртан филм Копчиња 2дупка за Шиење Копчиња Мулти Бои За Scrapbooking $7.99 Бесплатен Превозот!1000pcs / многу 16*13mm Бебе Цртан филм Копчиња Пеперутка Форма Копчето Пластичен Прибор за Шиење Копчето За Scrapbooking $12.99 Бесплатен Превозот!1000 Pcs / многу 6mm Мини Мали Смола Копчиња Во Црвениот Круг за Шиење Копчето За Scrapbooking Embellishments $6.99 200pcs / многу 15.0 mm Деца' Дрво Копчиња Пеперутка Насликани Копчиња Со 2 Дупки За Scrapbooking Украси&Занаети $5.99 Ново! 100pcs Антички Стил Светло Кафеава 23mm Круг Дрво Копчиња за Шиење Копчето Со 9 Дупки За Scrapbooking Облека, Додатоци $7.99 3pcs / многу 4.5 cm*1yard / pc рачно изработени Износени Burlap Лента Намали За Свадба Декорација Burlap Цвет Лента Природни $7.99 300pcs / многу 12 X13mm Бисер Бели Сјајна Срцето Смола Копчиња 2 Дупки Бебе Шиење Додатоци Scrapbooking Cardmaking Embellishments $7.991000 компјутери Дрвени Пингвин Копчиња Многу добро се користи за scrapbooking,шиење и други DIY проекти...

DEN 1055.52
Во продавницата.
Бесплатен превозот 50PCS 31mm кристал копчето букви за да може да се меша стилови (BTN-5592)
 • Продажбата
 • Ново
 • -21 %

Големина : КАКО СЛИКМатеријал : Цинк ЛегураПозлата : Сребро.Акции боја : Како на сликатаМесо тело : КАКО на сликатаПакување : 2 ПАРЧИЊА / opp вреќаПрилагодено : Yes(боја,големина,стил итн.)Купување барањеЗа позлата и кристал боја,големина,ако имате посебни барање,ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи редотЗа големи цел повеќе од $500,имаме попуст.За повеќе информации,ве молиме контактирајте со нас!Обработка на време27 дена врз основа на акцииПревозот времеDHL / Федекс / UPSот : 58 денаEMS : околу 1030 денаEpacket : околу 730 денаКина Пост : околу 3060 денаПратката стандард100 PCS / многу= Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ50 PCS / многу=Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ20 PCS / многу= Epacket(САД) / Кина Пост БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТАко купувачот треба брза испорака,ве молиме да обрнете "ЕКСПРЕС Товар" кога купување на стока,а потоа ние ќе ви помогнат да брод од експрес(DHL / Федекс / UPS / EMS)Повратни информацииНие го цениме вашиот брзо потврда на стоки приемот и позитивни зборовиВраќањеРеконструкцијата се дадени еднаш продавачот ја прими пратката од купувачот нормално...

DEN 986.00 1248.00
Во продавницата.
T5 Јасно Snap Копчиња 100 ја поставува KAM Бренд 12mm Јасно Пластика Snap Копчето Транспарентен Fastener Копчиња
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

Објектот спецификитеТип На Производ : КопчињаМесто на Потекло : Жеџијанг во Кина (Копно)Функција : ЕкоПријателски,Хемиско Чистење,ПератБренд Име : KAMГолемина : 1.2 смОблик : ТркалезнаБоја : Случајни јасноМатеријал : Смола детали за производотКоличина : 100 постави за продажбаПерформанси : има одлична отпорност на ниска температура резултати Може да се примени и на 40 степени до 50 степени под нулата Добри механички сила и цврстина Изглед големина стабилност, со соодветни Носатотпор ефикасност е добра, услуги животот е долга, целосна спецификација...

DEN 301.00 316.80
Во продавницата.
WBNKSS Печатени Дрво 30мм шиење копчиња дрво 50pcs микс DIY Handmadde занает декоративни бележник
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

Главната ВоведМешани случајно од акциите бои.Можеби некои бои не се исти како шоу,ве молиме да се ЗАБЕЛЕЖИ[email protected]големина : Однесуваат на сликата означена[email protected]Слики се од вистинска предмети,ве молиме обратете се на форма и боја.Превозот@ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ нарачки ќе биде избран од страна на КИНА ПОСТ, 735 работни дена до дестинацијата[email protected] International Express / курир ќе потрае околу 37 работни дена до дестинацијата[email protected] Ако вашата цел е повеќе од $200 вкупно,ние ќе се обидеме да бесплатен превозот по курир, наместо на Кина Пост бесплатен превозот[email protected] Било какви прашања,ве молиме да не контактирате,ќе добиете одговор во 48hours.Плаќање@ Ве молиме љубезно заврши на трансакција за плаќање пред да истече откако ќе се пласира[email protected] Молиме обратете се на шопинг водичи како да се купи и колку да се плати на aliexpress.По Продава Услуга@ W e ќе се обрне внимание на патеката парцели низ целиот процес[email protected] Ако има повеќе од 1 месец да не примите со цел,ве молиме обратете ни се повторно[email protected] Вашите 5 ѕвезди повратни информации ќе бидат високо ценети.

DEN 350.00 411.84
Во продавницата.
Бесплатен превозот 2015 година Нови 100pcs Мешани 2 Дупки Остава Форма на Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking 13x20mm D2852
 • Продажбата
 • Ново
 • -16 %

Материјал : ДрвоГолемина на : Прибл : 13x20mm Дупка големина : 1.6 mm Дебелина : 3мм( 1 / 8") конверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инченБоја : По Случаен ИзборКоличина : Ќе добиете 100 Pcs на овој објект во листата ценаЗабелешкаОвие предмети се меша по случаен избор,па боја на Копчињата сте го добиле можат да бидат не баш исто како слика шоу.Бесплатен превозот 100pcs Мешани 2 Дупки шема цртани филмови Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking D2267 многупарчиња / многуБесплатен превозот Бесплатен Превозот 150pcs Мешани 2 Дупки шема цртани филмови Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking M01385 многупарчиња / многуБесплатен превозот 100 Pcs Случаен Мешани Dragonfly Дрво за Шиење Копчиња 2 Дупки Шема Scrapbooking 20x25mm D2024 многупарчиња / многуБесплатен превозот 60pcs Мешани 2 Дупки Шема Цртан филм Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking D2316 многупарчиња / многуБесплатен превозот 100pcs Мешани 2 Дупки Животни Шема Цртани филмови Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking D2619 многупарчиња / многуБесплатен превозот 80pcs Мешани 2 Дупки Шема Цртан филм Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking D2470 многупарчиња / многуБесплатен превозот Бесплатен Превозот 100pcs Мешани Цвеќиња 2 Дупки Шема Дрво за Шиење Копчиња Scrapbooking 20mm D2347 многупарчиња / многуБесплатен превозот 100 PCs Круг Случаен Мешани Убави Автомобили 2 Дупки Дрво Сликарство Шиење Копчиња Scrapbooking 25x17mm,D2395 многупарчиња / многуПревозот и Предавање на Превозот Метод на Испорака Датум на Испорака Задолжен Кина Воздухопловната 845 Бизнис Денови на Светот Слободен!! DHL 58 Дена ние задолжен поштенски базираше на вистинските превозот цена.

DEN 172.00 204.96
Во продавницата.
100 компјутери Срцето chiff ткаенина покриена копчето со рамен грб како накит додатоци CT02
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Опис На Производот1)Материјал : алуминиум, ткаенина2) Outsize : 1.8 cm,heigh 7mmГолемина : 100 компјутери3)Ние ги собереш на бои по случаен изборРаботиме на големо, доколку имаат интерес, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!

DEN 216.00 239.52
Во продавницата.
500pcs 25x30mm Срцето Бувови Печатени Дрвени Копчиња за Шиење Додатоци Boutons Копчето Разубавувањето Scrapbooking Cardmaking
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

Бесплатен Превозот!200pcs / многу 15mm Мулти Дрвени Копчиња 4 Дупки за Шиење Бебе Фенси Копчето За Scrapbooking DIY Занаети $5.99 бесплатен Превозот!500pcs 13x15mm Симпатична Глувчето Цртан филм Копчиња 2дупка за Шиење Копчиња Мулти Бои За Scrapbooking $7.99 Бесплатен Превозот!1000pcs / многу 16*13mm Бебе Цртан филм Копчиња Пеперутка Форма Копчето Пластичен Прибор за Шиење Копчето За Scrapbooking $12.99 Бесплатен Превозот!1000 Pcs / многу 6mm Мини Мали Смола Копчиња Во Црвениот Круг за Шиење Копчето За Scrapbooking Embellishments $6.99 200pcs / многу 15.0 mm Деца' Дрво Копчиња Пеперутка Насликани Копчиња Со 2 Дупки За Scrapbooking Украси&Занаети $5.99 Ново! 100pcs Антички Стил Светло Кафеава 23mm Круг Дрво Копчиња за Шиење Копчето Со 9 Дупки За Scrapbooking Облека, Додатоци $7.99 3pcs / многу 4.5 cm*1yard / pc рачно изработени Износени Burlap Лента Намали За Свадба Декорација Burlap Цвет Лента Природни $7.99 300pcs / многу 12 X13mm Бисер Бели Сјајна Срцето Смола Копчиња 2 Дупки Бебе Шиење Додатоци Scrapbooking Cardmaking Embellishments $7.99500 парчиња Дрво Бувови Копчиња Многу добро се користи за scrapbooking,шиење и други DIY проекти...

DEN 866.00 911.52
Во продавницата.
2017New 100pcs Бисер Rhinestones Копчето за Свадба и Деца Headband Деца Коса Додатоци ZJ250
 • Продажбата
 • Ново

1*Бренд : Engood 2*Материјал : Алуминиумски+Бисер +Rhinestones+Позлата 3*Големина : 22*22mm 4*Боја : како на сликата 5* Функција : Главно се користи во облека украсни копчиња, коса клипови, кеси додатоци и DIY телефонот случај декорација(всушност може да се користат секаде каде што мислите дека е добар ) 6*Пакет : 100 Pcs 7 .Забелешки : Прирачник за мерење на 12mm грешка, се должи на екранот се различни, таму ќе биде боја разлика, ви благодариме

DEN 993.60
Во продавницата.
WBNSAL 15MM/20MM/25ММ природата дрво прилагодено Fait Главни Копчиња 120 парчиња Accessoire де couture
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Главната ВоведГолемина : 15mm / 20mm / 25мм@ Сите слики се од вистински objecs за боја / стил референца.Превозот@ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ нарачки ќе биде избран од страна на КИНА ПОСТ, 735 работни дена до дестинацијата[email protected] International Express / курир ќе потрае околу 37 работни дена до дестинацијата[email protected] Ако вашата цел е повеќе од $200 вкупно,ние ќе се обидеме да бесплатен превозот по курир, наместо на Кина Пост бесплатен превозот[email protected] Било какви прашања,ве молиме да не контактирате,ќе добиете одговор во 48hours.Плаќање@ Ве молиме љубезно заврши на трансакција за плаќање пред да истече откако ќе се пласира[email protected] Молиме обратете се на шопинг водичи како да се купи и колку да се плати на aliexpress.По Продава Услуга@ W e ќе се обрне внимание на патеката парцели низ целиот процес[email protected] Ако има повеќе од 1 месец да не примите со цел,ве молиме обратете ни се повторно[email protected] Вашите 5 ѕвезди повратни информации ќе бидат високо ценети.

DEN 345.00 383.52
Во продавницата.
Пакет на 100PCS Јагода Копчиња - Мешани Бои на Различни Обичен Круг DIY Копчиња за Шиење и Изработката 7NK145
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

Плаќање Ние прифати кредитна картичка(Зачувам) и т / т Други payways (Western Union, Money Gram, итн,), ве молиме контактирајте со нас Превозот 1...

DEN 200.00 249.60
Во продавницата.
2 Дупки Дрвени Копчето За DIY Scrapbooking Комбинација за Шиење/Декоративни Копчето За Занаети & Дома Декорација Врежан Дрво Серија
 • Продажбата
 • Ново
 • -49 %

2 Дупки Дрвени Копчето За DIY Scrapbooking Комбинација за Шиење / Декоративни Копчето За Занаети & Дома Декорација Врежан Дрво Серија36pieces / торбаБренд Име : ChainhoТип На Производ : Дрво КопчињаМатеријал : ДрвоФункција : ЕкоПријателски,Перат,Без НикелСтил : Врежан Серија Техника : Обоена & СликарствоБоја : МешаниМодел : Како Се Покаже СликаКопчето Тип : 3Дупки КопчетоОблик : ТркалезнаЕдиница Тежина : 2570gЕдиница Пакување : 1 Торба = 36piecesБрој на модел : WB003Се користи За : DIY Scrapbooking Комбинација за ШиењеЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линкВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенинаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакетВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лентаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчетоВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделкаЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк

DEN 168.00 328.80
Во продавницата.