гитара делови и додатоци

Презентиран 290 позиции

На страницата. 1-26 290
SOACH 100pcs гитара ги собереш 0.46/0.71/1.0 мм ukulele акустична guitarrr гребло String инструмент додатоци Бас гитара извлечен дел
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

100pcs 0.71 mm Национално лого гитара греблоКупувачите можат да изберат еден поинаков стил , но при поднесување на цел ве молиме имајте во предвид дека треба стил код,производот моделот е случајно се испратени,ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници, ви благодариме за вашата посета, ви Посакувам пријатен шопингЗабелешки стилНа пример : 10pcs 1 P3310pcs 2 P313

DEN 451.00 474.72
Во продавницата.
11 Компјутери/Пакет Гитара Поправка Tools/Kit (Четка/String-winder/Чекан и сл.) Инструменти случај кеси Гитара Делови Додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

11 Компјутери / Пакет Гитара Поправка Tools / Kit (Четка / Stringwinder / Чекан и сл.) Инструменти случај кеси Гитара Делови ДодатоциБрз Преглед : Гитара Tools / Гитара Поправка Алатки Можат да се користат за гитарапоправка .Карактеристики : Корисно и издржливи,вклучувајќи Четка / Stringwinder / Чекан / клуч / иглички&копчиња&секирај алатки итн.Тоа е удобен за носење!Квалитет и Ниска цена.Спецификација : Материјал : ДрвоБоја : Црна, како покажеТежина : Околу 0.55 kgПотекло : Кина(Копно)Пакетот Вклучува : 1 x Гитара поправка на алатки(11 компјутери пакет) , 1 x торба и Многу Бесплатни подароци!Плаќање : За да платите за вашиот цел на Ali Express, следете ги чекорите подолу : 1 Изберете цел и кликнете на "Плати Сега" копчето2 Изберете го вашиот претпочитан начин на плаќање врз исходот страницаПревозот : Објектот ќе биде предаден во рок од 5 работен ден по расчисти исплата.Се проценува превозот време : (Важно, ве молиме внимателно прочитајте пред вашиот предлог)1...

DEN 1549.00 1631.04
Во продавницата.
Joyo JA-03 Акустична Звук Мини Гитара Amp Џеб Засилувач Микро звучник приклучок за Слушалки инструменти guitarra 3W Amp бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

JA03 Акустична Гитара во Џеб ЗасилувачСпецификацииMp3 влезен приклучок : 3.5 mmСлушалка влезен приклучок : 3.5 mmМоќност : 2x AAA батерија (Не се Вклучени)Материјал : ABS ПластикаНето Тежина : 54g(со clamshell)Моќ индикаторДимензија : 89(L)×77(W)×26(H)mmЗвучен Ефект : АкустичнаПакет се вклучени100% Сосема нов во трговијата на мало пакет1x ЗасилувачПлаќање : да ја прифатиме alipay тука ...

DEN 1122.00 1320.00
Во продавницата.
5 Поставите 4 / 5 String Banjo Стрингови Позлатен Челик, Обложени Бакарни Легури Пет Stringing За Продажба На Нови
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

4 string banjo стринговиОбложено ЧеликОбложени Бакарни Легури РанаПластична КесаAJ04инчммНерѓосувачки Челик.0090.23D ' Рѓосувачки Челик.0160.41G Обложени Бакарни Легури Рана.0230.58C Обложени Бакарни Легури Рана.0300.765 string banjo стринговиОбложено ЧеликОбложени Бакарни Легури РанаПластична КесаAJ05инчммD ' Рѓосувачки Челик.0090.23Б Нерѓосувачки Челик.0110.28G Не ' Рѓосувачки Челик.0130.33C Обложени Бакарни Легури Рана.0200.51G Не ' Рѓосувачки Челик.0090.23Пакетот вклучува : 5 поставите стрингови за banjo.

DEN 449.00 472.32
Во продавницата.
200 Компјутери зглоб Ремени врвка за околу Рака Lanyard 17 Избрани Бои
 • Продажбата
 • Ново

200 Компјутери зглоб Ремени врвка за околу Рака Lanyard 17 Избрани БоиКоличина : 200 КомпјутериБои : 17 мешани боиМатеријали : НајлонРака Должина : 17cmЗа Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

DEN 744.00
Во продавницата.
6pcs Електрична Гитара String Подесување Штипки за Заклучување Приемници Копчиња Машина Глави 3L+3Р
 • Продажбата
 • Ново
 • -6 %

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Сет од 6 квалитетот злато машина глави за челик string (електрични или акустична) гитари (3 L + 3Р) Квалитетот запечатени machineheads Тешки внатрешни опрема Големина : стан.4cmx3.6cm / 1.57"x1.42" Боја : Злато, како слики прикажани Количина : 1 СетAnswer : ___________________________ Note : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен2.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

DEN 311.00 330.72
Во продавницата.
disado 24 Frets јавор Обратна Глава Електрична Гитара Вратот ружино дрво fingerboard гитара делови за музички инструменти и додатоци
 • Продажбата
 • Ново

Спецификации : 1 Вратот Материјал : Јавор 2 Fingerboard Материјал : ружино дрво 3 Frets : 24 frets 4 Тјунер дупки : 10мм 5 Прилагодување : Двојно adjustble решетка род,глава на вредноста 6...

DEN 3792.00
Во продавницата.
Seiko SQ70 Професионални Мулти-Функција Кварц Metronome Пијано/ Виолина/Guzheng Електронски Metronome
 • Продажбата
 • Ново

започнетекрајотSeiko SQ70 Кварц Metronome Пијано / Виолина / Guzheng Електронски MetronomeНа SQ70 МултиФункција Кварц Metronome од Seiko се одликува со лесно ракување темпо бирање со темпото опсег од 40 до 208 BPM (Отчукувања во Минута)...

DEN 2879.52
Во продавницата.
Musiclily Повеќе Боја 4 String Гроздобер Стил Бас Hardtail Мост за Фендер Прецизност Џез Бас Врвот Оптоварување Надградба
 • Продажбата
 • Ново
 • -0 %

Функција Одговара 4осилото Фендер Стр Џез Бас.Материјал : Цинк легура String проред е 57.5 mm; Baseplate е 79.8 44 мм Ве молиме видете ја големината на сликата.Вклучува завртки и клуч, подготвени за употреба.Пакет се Вклучени 1pc бас мост на Превозот и Следење на Увозните давачки, даноци, придонеси и ДДВ не се вклучени во точка цена, купувачот треба да се плати за нив...

DEN 433.00 433.44
Во продавницата.
Ernie Топката 2003 Earthwood 80/20 Бронза Медиум Светлина Акустична Стрингови 012-054
 • Продажбата
 • Ново

ПРЕГЛЕДПосветла, динамичен звук, со многу јасност.Мерачи 121624w324454.Направен од 80% бакар, 20% цинк жица завиткан околу хексадецимален облик на калај позлатен челик јадрото на жица...

DEN 527.52
Во продавницата.
Ernie Топката 2004 Earthwood 80/20 Бронза Светлина Акустична Гитара Жици 11-52
 • Продажбата
 • Ново

ПРЕГЛЕДПосветла, динамичен звук, со многу јасност.Мерачи 111522w304252Ernie Топката 2004 Earthwood Акустична Гитара жици се направена од 80% бакар, 20% цинк жица завиткан околу хексадецимален облик на калај позлатен челик јадрото на жица...

DEN 527.52
Во продавницата.
Ernie Топката 2570 Алуминиум Бронза Екстра Лесно Акустична Гитара Жици 010-050
 • Продажбата
 • Ново

Слушнете Алуминиум Бронза Разликата!Ernie Топката жици биле на врвот избор за играчи од сите видови од раните 1960ти години, кога guitarists дојде во Ernie Топката музичката продавница, измената на нивниот string мерачи да ги направат своите оски полесно да се игра...

DEN 815.52
Во продавницата.
Seiko DM71 Џеб Големина Дигитални Metronome Пијано/Виолина Metronome [Општиот Правец на Инструмент Metronome]
 • Продажбата
 • Ново

започнетекрајотSeiko DM71 Џеб Големина Дигитални Metronome Пијано / Виолина Metronome Бренд : SEIKO Темпо : 30250 отчукувања / минута го Победи : 07 Ритам : три, четири момци го исклучите како што шест Референтни тон осцилација : C4Б4 функцијата за Јачина, со мемориска функција Пакет : DM71 *1 парче

DEN 1007.52
Во продавницата.
Мини Јамка Ефект на Возилото Looper Електрична Гитара Ефект на Возилото switcher Точно се Заобиколат Инструмент Делови и Прибор бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново

Мини Looper Педалата switch Гитара Јамка switcher педалата точно се заобиколат рачно изработениВистинаЗаобиколат е компактен единственјамка за точно се заобиколат кутија, дизајниран за максимална флексибилност по најниска цена...

DEN 767.52
Во продавницата.
Алис Мазна ABS Гитара Зема Plectrum, Мерач 0.58 mm/0.71 mm/0.81 mm/0.96 mm/1.20 mm/1.50 mm
 • Продажбата
 • Ново

Бренд : АлисМатеријал : ABSЕ применливо : Жичени инструментиКласична гитара изберете форма со единствена шема за удобно играОваа Алис Гитара ги Собереш е практично Божиќ подарок за било гитара или басистСовет : Алис гитара ги собереш нуди повеќе избор во дебелина : ( Овој Производ вклучуваат само една големина гитара избор )0.58 ММ, 0.71 ММ, 0.81 ММ, 0.96 ММ, 1.2 MM, 1.5 MMНапомена : бои се случајни.

DEN 2.40
Во продавницата.
disado 21 22 Frets пломба Дрвото на Животот јавор Електрична Гитара Вратот жолта сјајни бои Гитара Делови трговија на Големо додатоци
 • Продажбата
 • Ново

Спецификации : 1 Вратот Материјал : Јавор 2 Fingerboard Материјал : ружино дрво 3 Frets : 21 22 frets 4 Тјунер дупки : 10мм 5 Прилагодување : Двојно adjustble решетка род,глава на вредноста 6...

DEN 3792.00
Во продавницата.
Алис Мат Транспарентна Пластика, Електрични/Акустична Гитара Зема Plectrums, Мерач 0.58 mm/0.71 mm/0.81 mm/0.96 mm/1.20 mm/1.50 mm
 • Продажбата
 • Ново

Бренд : АлисМатеријал : ABSЕ применливо : Жичени инструментиКласична гитара изберете форма со единствена шема за удобно играОваа Алис Гитара ги Собереш е практично Божиќ подарок за било гитара или басистСовет : Алис гитара ги собереш нуди повеќе избор во дебелина : ( Овој производ се продава од 1 парче избор)Мерач : 0.58 ММ, 0.71 ММ, 0.81 ММ, 0.96 ММ, 1.2 MM, 1.5 MMНапомена : бои се случајни .

DEN 4.32
Во продавницата.
Новиот Chrome за Заклучување Гитара Приемници Штипки подесување Машина Глави 3R3L Гитара Сет
 • Продажбата
 • Ново
 • -17 %

Хром Заклучување Гитара Приемници Штипки подесување Машина Глави 3 R3 L Гитара СетОпис : Сет од 6 квалитет на црната машина глави за челик string (електрични или акустична) гитари (3 L + 3Р)Сега имате повеќе не се грижи за тоа како треба да се спакуваат за ракување со гитара, пијано мал удар мал допир на копче и нека стрингови од мелодија! Гитара ќе не off копче ако заклучување на завртката пост кога мелодија гитара правилно.Квалитетот запечатени машина главиАвтоматско Заклучување Приемници (Подесување Штипки)Тешки внатрешни опремаМатеријал : нерѓосувачки челикБоја : ХромГолемина : 4.4 x 3.8 cmЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

DEN 507.00 611.52
Во продавницата.
10pcs/многу Нови 1/4 Моно Женски Текст Џек Приклучок за Штекер За Електрична Бас Гитара
 • Продажбата
 • Ново
 • -17 %

Бесплатен Превозот 10pcs / многу Нови 1 / 4" Моно Женски Текст Џек Приклучок за Штекер За Електрична Бас ГитараОпис : 1 / 4" (6.35 mm) моно џек socketХром орев & миењеЗа Сите електрична гитара & бас гитараПакетот Вклучува : Електрична гитара текст џек x 10Испорака : 1.Ние ќе ја испрати својата парцела од 13 бизнис дена по вашата исплата заврши2.Оставете ни го вашето право адреса пред да се плати,за руски клиенти остави правото Име(вклучува 3 зборовите : )3.Ние нудиме најголем дел од превозот начин за вас да се избере .некаде ние исто така го избере најдобриот превозот начин за вашата нарачка.4...

DEN 160.00 192.96
Во продавницата.