чипка

Презентиран 316 позиции

На страницата. 1-26 316
Бебе солидна кружни везови француска чипка tulle чипка Африкански шиење нето ткаенини без sequins камења бисери 5 метри/pc
 • Продажбата
 • Ново
 • -25 %

Вовед : Ние forcна производство на сите видови на Чипка Ткаенина,како што се Guipure чипка ткаенина ,Хемиски чипка,Африкански кабелот чипка,Вода растворлив чипка,Швајцарската voile чипка,француска тантела,Кадифе чипка итн.Имаме подобри технологија и преработка на способност, може да се нареди да се преземат за бизнис, и масовно производство, но, исто така, да се обезбеди да направат прототип услуги.Ве молиме имајте во предвид дека на боја на ткаенина на слики може да бидат различни во различни светлосни услови и може да се разликуваат во зависност од екранот / монитор.Можете да побарате било какви прашања во врска со детали за производот преку испраќање порака преку Ali Exepress центарот за пораки или Trademanager, Whatsapp, исто така, е во РЕД...

DEN 2952.00 3936.00
Во продавницата.
10m/Многу Топла Продажба 1.5 MM Пом Пом Трим Топката Дополнителните Лента DIY Шиење Додаток Чипка За Дома Партија Декорација Лента Материјали
 • Продажбата
 • Ново

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Услови : 100% Нов Материјал : Полиестер / памук глави големина : 1.5 cm Боја : Многу мало како на сликата покажува,Варијација на бои може да се случи поради различни прилагодувања на екранот за Употреба : роденден испрати цвеќе, прослава на испрати цвеќе, љубов и цвеќиња, симпатија цвеќиња, фестивал на цвеќињата, дома декорација Цел international express транспорт режим1) $5 Кина Пост Регистрирани Воздух Mail : Бесплатен превозот( Сад испрати epacket )2) $100Топката на овој производ е поголем од другите стилови на пазаротметар метар метарМоже да се меша со 10 бои, треба да се специфицираат боја, ве молиме дај ми поракаdianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 249.60
Во продавницата.
1Pc слонова коска Бела Чипка Јака Ѓердан DIY Модна Applique Ткаенина за Шиење Appliques За Здолниште Фустан Материјали Материјал Додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -9 %

Функција : Чипка Закрпи Appliques .Големина : како што е прикажано на слика.Количина : 1 Pc.Потекло : произведено во Кина .дворИмаме и други слични производи, ве молиме посетете ја првата категорија" " во мојата продавница, ви благодариме.

DEN 410.00 451.20
Во продавницата.
Smiry Убава 1pc Multicolor Везови Голем Цвеќе Чипка Деколте Ткаенина, DIY Јака Чипка Ткаенини за Шиење Материјали Занаети
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Забелешка : Сликата на modle е направен од 2 парчињаСостојба : 100 % нов и висок квалитетМатеријал : ПолиестерБоја : Off White & ЦрнаМодел : ЧипкаШирина : Прибл...

DEN 81.00 90.24
Во продавницата.
5 метри / торба Зголеми црвено двојно пати чипка, DIY додатоци бесплатен превозот
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

Точка име : чипка Производ во боја : Црвена Роза Производ ширина : 5.5 CM продажбата на Производот : 5 m / , торба на Производот употреба : погоден за сите видови на рачно изработени DIY производство, се многу убави...

DEN 332.00 349.44
Во продавницата.
10 јарди/многу,Беж везени Памук Беж чипка намали со дополнителните шиење занаети бебе scrapbooking кукли DIY додаток-DC
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Добредојдовте Виножито Мала Куќа1.Димензии : Ширина : Стил На : 6cmСтил B : 2.5cm2.Боја : Беж3.Материјал : ПамукMOQ е 10 јарди / многу

DEN 428.00 475.20
Во продавницата.
Бесплатен Превозот-5yards/многу,1cm/0.39Ширина, Бисер beaded чипка намали, булчински sash, Булчински Појас, beaded накит Трим, Чипка намали
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

Бесплатен Превозот5yards / многу,1cm / 0.39"Ширина, Бисер beaded чипка намали, булчински sash, Булчински Појас, beaded накит Трим, Чипка намали Ширина : 1cm / 0.39" Боја : Бела Цена е за 5 метри Овој прекрасен дизајн парче има многу мека рака чувствуваат, идеален за облека, партија облечи, lingeries, кукли облека, завеси, шамс, светилка нијанси,.....

DEN 1036.00 1295.52
Во продавницата.
Трговија на големо Цена 20 M/ Многу Ширина 2.4 Cm 8 Бои Да се Избере Еластична Чипка Ткаенина,Деколте,дното Замав Декоративна Чипка Намали RS163
 • Продажбата
 • Ново

дворИме на производ : снег предиво водат чипкаШирина : 2.4 cmБоја : розова,црвена, виолетова,жолта 1,жолта 2,оризова бела, портокалова, SapphireПакување : 20 m / многуУпотреба : Деколте и рамо, рака, тока, страна, на дното замав, подароци, вреќи и други украсни

DEN 489.60
Во продавницата.
15Yards/многу 15CM Широчина на Ласерски Sequin Сјајна Tassel Дополнителните Украси За латинска Танц Облечи/Костим Декорација 5-108
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

материјал : sequinбоја : како на сликаташирина : 15cmколичина : 15yards / многуодговараат за Танц Костим Влечете Кабаре Шоу фустанБоја Неусогласеност Разлики во боја може да се предизвика од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот,осветлување,припадност и сл ,Сепак, ако мислите дека објектот примена е во погрешна боја ве молиме контактирајте со нас...

DEN 1003.00 1055.52
Во продавницата.
10yards!!! 5cm Широк Висок Квалитет Исклучување Бела Embroideried Чипка Средување
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Ширина : 5cm (2inch)Боја : бела offКоличина : 10yards / многу (1yard=91cm=0.91 м)Совети : идеален за DIY облека,црна ,кукла фустан ,итнАко имате било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт.Плаќање : 1,уплатата треба да се плати во рок од 7 дена по поставување на вашата нарачка2,ние прифаќаме Т / T alipay ,зачувам,запад Унија3,купувачите треба да биде одговорен за сите други задолжен или данок во нивната земјаПревозот : 1,Како и обично ,ние ќе испорака на вашите производи, со 2 дена откако ќе го потврдите вашето плаќање2,Ние ги користиме Кина пост воздух mail / парцела / EMS да брод на вашите производи, вие може да ги добиете во 712days како и обично ,ако треба и други изрази ,како што се ТНТ, UPSот...

DEN 866.00 984.00
Во продавницата.
Новина DIY 28 метри(14 метри)/многу Ширина 4.5 cm млеко бела мрежа чипка ткаенини/tablecloth завеси кукла чипка декорација 156191
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

Опис На ПроизводотМатеријалПолиестерБојамлеко белаширина4.5 cmLongth28 метри(14 метри)Конверзија1 инч = 2.54 см 1cm= 0.393 инчен 1meter=0.91 дворТочка Бр.156191Употребасвадба декорација,Здолниште, јака, полите, кеси, DIY облека, декорација, итн.превозот 1)...

DEN 529.00 556.80
Во продавницата.
22cm*20cm Шиење памук, Чипка Јака Ѓердани Бело срце дизајн Деколте Шиење DIY Занает Чипка Aplique Јака
 • Продажбата
 • Ново

ВНИМАНИЕ : ве Молиме проверете ја големината внимателно да се види дали се помали или поголеми пред купување за да бидете сигурни дека тоа е погоден за вас...

DEN 1387.20
Во продавницата.
Eyelash Чипка Ткаенина Боја во Облик на Бела Црна Чипка Намали Excipients16CM Широк рачно изработени Diy 3 M/Многу YN069
 • Продажбата
 • Ново

Ткаенина Име : Eyelash чипка Ткаенина Ширина : За 16 CM Ткаенина Боја : Црна Ткаенина Функција : Погоден за сите видови на облека, венчаница, Облека, Прав грб, кукли облека, DIY додатоци ....

DEN 326.40
Во продавницата.
влакна Цвет Чипка Намали бисер Вез за Шиење Ткаенина Лента DIY Облека, Додатоци 10 метри,DIY рачно изработени материјали,10Y50061
 • Продажбата
 • Ново

Се препорачува : дворЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

DEN 725.76
Во продавницата.
Висок qualtiy Африкански Кабелот Чипка Зелена Боја.Трговија На Големо Нигериската Чипка Ткаенини.Guipure Вода Растворлив Чипка Ткаенина за Партијата се Облекуваат 665
 • Продажбата
 • Ново
 • -49 %

Известување Почитувани Купувачи, ви Благодариме на сите за давање нашата продавница целосна поддршка во 2017...

DEN 2104.00 4126.08
Во продавницата.
XWL 9Yards/Многу 3.5 см Гроздобер Појас Чипка Намали Завеса/Ткаенина/Троседот/Перница Работ Tapestry Плетенка Додатоци на Работ Лента DIY за Шиење
 • Продажбата
 • Ново
 • -25 %

XWL 9 Yards / Многу 3.5 см Гроздобер Појас Чипка Намали Завеса / Ткаенина / Троседот / Перница Работ Tapestry Плетенка Додатоци на Работ Лента DIY за ШиењеОписМатеријал : P olyesterШирина : Околу 3,5 cm / 1.37"Боја : Црвено вино / Сино / Кафе / Виолетова / БежПакет : 9 Yards / МногуУпотреба : Завеса,светилки ,троседот,перница и платно за декорација.100% сосема нов и висок квалитет.Висок квалитет и добра цена за вас.Таму се сите видови на украсни шема дизајн, како декоративни ткаенини, што се користи за сите видови на облека, како завеса, tablecloth, bedspread, pillowcase филе, или раб...

DEN 536.00 714.24
Во продавницата.