позадина

Презентиран 327 позиции

На страницата. 1-26 327
Винил Фотографија Позадина Пресметано Печатени Црно Железо Текстура Деца Backdrops за Фото Студио Ф-3102
 • Продажбата
 • Ново
 • -30 %

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве молиме контактирајте со нас)Материјал : Сликовно крпа, компјутерот печатен за реализам...

DEN 521.00 744.00
Во продавницата.
Винил Професионална Позадина Бела Розева Роза Свеж Стил Компјутер Печатени Деца Позадини за Фото Студио ZH-50
 • Продажбата
 • Ново

Материјал : Сликовно платно(винил крпа)Материјал Тежина : 120 GSM.тип : дигитално печатењеКарактеристики : Светло absorbant , Нерефлективен не џеб ,лесна, компјутерот печатен за реализам.За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн.Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)Ако ви се допаѓа сликата,напишете го бројот.остави порака до мене.(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

DEN 603.84
Во продавницата.
NeoBack Тенка винил крпа Ново Родено Бебе Фотографија Позадина деца деца backdrops Печатење со Фото Студио потекло P1666
 • Продажбата
 • Ново
 • -34 %

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : 3x5ft(90x150cm)5x7ft(150x220cm)5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x12ft(180x360cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

DEN 411.00 623.52
Во продавницата.
Laeacco Роденден Бонбони Стариот Ѕид Сцена Фото Потекло Прилагодено Винил Дигитална Фотографија Backdrops За Фото Студио
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

A B O U T O U R B A C K D R O P S Ние сме професионални производител на фотографија позадина, тим од професионални дизајнери и фотографија студио...

DEN 185.00 205.92
Во продавницата.
Laeacco Гранџ Стил Нејасен Фото Потекло Прилагодено Дигитална Фотографија Backdrops За Фото Студио
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

A B O U T O U R B A C K D R O P S Ние сме професионални производител на фотографија позадина, тим од професионални дизајнери и фотографија студио...

DEN 216.00 239.52
Во продавницата.
Laeacco Бајка Шума Цвет Дрво Пасишта Бебе Портрет Фотографија Потекло Прилагодено Фотографија Backdrops За Фото Студио
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

DEN 172.00 191.52
Во продавницата.
Laeacco Виножито Еднорог Sequin Облаци Ѕвезда Деца Фото Потекло Прилагодено Дигитална Фотографија Backdrops За Фото Студио
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

DEN 198.00 220.32
Во продавницата.
КЕЈТ Фотографија Backdrops 10X10Ft Графити Позадина Стариот Ѕид од Тули Позадина Новороденче Фотографија Потекло Гроздобер Свадба
 • Продажбата
 • Ново

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

DEN 1439.52
Во продавницата.
Црна цврста Винил Фотографија Позадина За Свадба Нови Ткаенина Фланелен боксери Текстура Позадина За Љубовта фото студио MH100
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

DEN 408.00 480.00
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање, студио позадина A0252,Идеја фотографски backdrops
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање, студио позадина A0252,Идеја фотографски backdropsОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 1681.00 1910.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0365 за деца, возрасни &домашно милениче
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0365 за деца, возрасни &домашно миленичеОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 1681.00 1910.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft tye-умре Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање, студио позадина,Идеја фотографски backdrops
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft tyeумре Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање, студио позадина,Идеја фотографски backdrops големина : 10ft*10ft(3*3м) Направени од издржлив муслин материјал 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за вас Белешки : позадина ќе биде foded во пакет.тоа е набори,може да се пеглаат.позадина ќе биде sticked од повеќе делови кога големина поголема од 5 FT(висина)...

DEN 1681.00 1910.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин свадба Backdrops,најдобро студио позадина A0254,Идеја фотографски backdrops
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин свадба Backdrops,најдобро студио позадина A0254,Идеја фотографски backdropsФункција : Големина : 10ft x 10ft ( големина може да се прилагоди ) Модерното Печатење лесна Муслин Фото Позадина Секоја позадина е рачно насликани, што секој една единствена Светлинатежина и лесно да се свитка & продавницата Додава флексибилност за секој сетup Вклучува пораби во род џеб за лесно монтирање да позадина стојатСе истакна : 1,Мултистилови за избор2,Големина може да се прилагоди3, се Користи за : студио за снимање, се облекуваат снимање, свадба снимање портрет снимање, 4,пет снимање, реклама, birthday (роденден) / семејството партија и внатрешна / надворешна портрет, итн...

DEN 2103.00 2390.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0344 за деца, возрасни &домашно милениче
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0344 за деца, возрасни &домашно миленичеОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 2103.00 2390.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0369 за деца, возрасни &домашно милениче
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0369 за деца, возрасни &домашно миленичеОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 1681.00 1910.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0371 серија за деца, возрасни &домашно милениче
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0371 серија за деца, возрасни &домашно миленичеОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 2103.00 2390.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање позадина A0271 за деца, возрасни &домашно милениче
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање позадина A0262 за деца, возрасни &домашно миленичеОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 2872.00 3264.00
Во продавницата.
10ft*10ft Страна се Насликани Муслин фотографија Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0378 за свадба деца,возрасни &милениче,камера и услуга
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

10ft*10ft Страна се Насликани Муслин фотографија Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0378 за свадба деца,возрасни &милениче,камера и услугаОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 1719.00 1910.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање позадина A0258,Идеја фотографски свадба backdrops
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за снимање позадина A0258,Идеја фотографски свадба backdropsОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 1681.00 1910.40
Во продавницата.
Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0342 за деца, возрасни &домашно милениче
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

Професионални 10ft*10ft Страна се Насликани Муслин Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0342 за деца, возрасни &домашно миленичеОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 2103.00 2390.40
Во продавницата.
10ft*10ft Страна се Насликани Муслин фотографија Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0368 серија за деца,возрасни &милениче,камера и услуга
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

10ft*10ft Страна се Насликани Муслин фотографија Backdrops,најдобро студио за фотографија backdrops A0368 серија за деца,возрасни &милениче,камера и услугаОпис : 1 ,Фото позадина серија муслин е рачно насликани со неколку димензионални стил за убава фотографија во позадина.2, и Двете боја и боја и се формулирани и се користи за да се задржи муслин мека и еластична.3, Секој еден е рачно направена како на оригиналното уметничко дело, и ќе содржат разлики кои го прават вашиот позадина уникатен.4 , Ова е памук лесна муслин позадина.5, позадината е 10ft*10ft(3м*3м) ,доволно голем за повеќето фотографија како што се да се пука целосна портрет снимки на една мала група на луѓе или да се обезбеди целосно позадина за различни пози од некој модел во седење, стоење или дури и да лежи позиција...

DEN 2103.00 2390.40
Во продавницата.
5*6.5 ft Пинк Принцезата Фотографија Backdrops Pinks Цвеќиња со Бело Дрво Кат Фото Позадина Студио Новороденче Фото Реквизити
 • Продажбата
 • Ново

Краток ВоведОва е 5 ft*6.5 стапки(150 см*200 cm) позадина со општиот изглед на сликата, и сосема лесна, значи тоа е едно парче backdrops...

DEN 714.72
Во продавницата.