торта калапи

Презентиран 359 позиции

На страницата. 1-26 359
Многу, многу Tinny ( 12mm)Мини Нозе/Нога Силикони Фондан Калап За Торта Декорирање Алатки Торта мувла Чоколадо
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

ДОБРЕДОЈДЕ Ова е многу, многу tinny Мувла многу, Многу Tinny ( 12mm)Мини Нозе / Нога Силикони Фондан Калап За Торта Декорирање Алатки Торта мувла ЧоколадоКарактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за чипка мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

DEN 56.00 61.92
Во продавницата.
DIY Цртан филм Животни се Соочуваат со Силиконски Фондан Сапун 3D Торта Мувла Cupcake Желе Бонбони Чоколадо Декорација Печење Алатка Габи FQ3309
 • Продажбата
 • Ново
 • -14 %

Ставка ОписМатеријал : СиликонТежина : 47gГолемина на : 13.5*5*0.8 cmБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

DEN 93.00 108.48
Во продавницата.
Цртан филм Животинско Мечка Играчка Фондан Торта Силиконски Калап Сапун Cupcake Желе Бонбони Чоколадо Декорација Печење Алатка Габи FQ3328
 • Продажбата
 • Ново

Ставка ОписМатеријал : СиликонТежина : 130gГолемина на : 9.9*9.9*1.7 cmБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

DEN 228.00
Во продавницата.
Многу Видови На Дијаманти Ѕвезди Круга во Облик на DIY рачно изработени Уво Studs Pendant Транспарентен Епоксидна Силиконски Калап
 • Продажбата
 • Ново
 • -49 %

11ако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

DEN 152.00 297.60
Во продавницата.
Силиконски Калап Симпатична Сирена Самовила Принцеза Девојка роденден торта Украсена спиење сирена храна одделение мувла арома камен габи,
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

ПРОИЗВОД ГОЛЕМИНА : 7.5*6.5*3.5 CMКарактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за чипка мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

DEN 561.00 623.52
Во продавницата.
BK1007 3D Ангел Силиконски Калапи Бебе Самовила Сапун Мувла Торта Декорација Занает Калапи
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Опис : Точка БР : BK1007Материјал : храна одделение силиконскиМувла боја : автоматскиКонтрола на квалитет : SGS.ФДУКалапи Тежина (g) : околу 96 Мувла спецификација (cm) : за 7.7*7.7*2.1Карактеристики : Висока издржливост и флексибилност.Таа ќе се одржи форма за години.Еднократно, нестап.Лесен за употреба и чиста.Рејтинг на температура : 50°c до +250°cПред да ја купите било производи од нашата продавница, ве молиме проверете ја ГОЛЕМИНАТА внимателно, благодарам многу.

DEN 294.00 326.40
Во продавницата.
1Pcs Меки Силиконски Круг Торта Мувла фондан украсување Кифла Чоколадо Силикони Cupcake Лагер Печење Првенство Мувла Боја Случаен избор
 • Продажбата
 • Ново
 • -17 %

Објектот Спецификација : Тип : Меки Силиконски Торта МувлаМатеријал : Висок Квалитет Со Силиконска ГумаБоја : ( Случаен Боја), Можете да изберете само формаМакс temperatre : 40 ~ +230 CГолемина : 7 CM X3 CMНето Тежина : 10gМесто : Рерна , Фрижидер , Микробранова ПечкаПредности : Лесно за чистење ; Најдобра рамнотежа помеѓу стереотипите & мекостНачин На ПлаќањеПрифаќаме само Зачувам,Кредитна картичка,Western Union.Ве молиме да ја плати во рок од 7 дена од денот на нарачката.Превозот УсловиСтандард на Услуги е Кина пост воздухопловната или Хонг Конг пост воздухопловната.Експедитивни Услуги е Кина пост ЕМС.Ние брод понеделник сабота со исклучок на празници...

DEN 16.00 19.20
Во продавницата.
Силиконски форми светилник Woollen цемент конкретни 3D мувла свеќа носителот калапи за домашни декорации
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Добредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашата слика ,ви благодариме.Силиконски форми светилник Woollen цемент конкретни 3 D мувла свеќа носителот калапи за домашни декорацииМувла Материјал Силикони производ големина 8*8 см Сапун тежина g Мувла големина 10.8*9cm Мувла боја случаен Работна температура 40 C да 220 Cнашата продавница други hotsale мувла, кликни за да се купи!1 ...

DEN 1036.00 1151.52
Во продавницата.
Bakeware Кои / риба форма Калап за Чоколадо, DIY печење алатка бонбони тесто Мувла Торта слатки Поликарбонат чоколадо Мувла
 • Продажбата
 • Ново
 • -42 %

modname=ckeditorСпецификации : Нашите производи се направени со безбедност на храна опрема материјал според меѓународните standrd користи во envirinment на температура Материјал Храна одделение pastic Поликарбонат ФормаКои / риба Форма Големина приближно 14.5 cm x 28cm x 2.5 cm Хранаодделение PP, погодна за употреба за изработка на чоколадо, колачи, пица, леб, косата, желе, приготвена храна, пудинг, овошје, итн...

DEN 418.00 720.00
Во продавницата.
Чешел Во Облик На Прирачник Транспарентен Силикони Торта Мувла Кујна Печење Мувла Шеќер Занает Фондан Торта Алатки Торта Декорација Мувла
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

Опис на Материјал : силикон Боја : како што тоа е прикажано на сликата На објектот боја автоматски ќе испрати Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење Тоа е мека и лесна за употреба Оценка на температура : 40 centigrade на +230 centigrade ПревозотНие ќе брод in13 дена по уплатата .ако купувате голема количина,ве молиме контактирајте со нас ,ние ќе ви даде најдобра цена и превозот начин .Ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас ,ние ќе се потрудиме за вас!Повратни информацииНие се прави голема промоција во нашата продавница , Сите објекти немаат никаква добивка , ние не сме за пари сега,но за добар фидбек...

DEN 77.00 96.00
Во продавницата.
Bakeware 1pc 4 Дупки силикони торта мувла 3 слоја печење мувла силиконски калапи за колачи Кифла Мувла пан Торта
 • Продажбата
 • Ново
 • -9 %

ДобредојдеВе молиме прочитајте и се потврди нашата превозот време и следниве услови се во ред за вас пред наддавање, ви Благодариме за соработката во однапред...

DEN 681.00 747.84
Во продавницата.
печење магаре коњ, овци готвење алатки свадба декорација Силиконски Калап за печење Фондан Шеќер Занает DIY Торта бонбони
 • Продажбата
 • Ново

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл 40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 7.5x1.4 смВНИМАНИЕ : 1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail / e Пакет ако бесплатен превозот.2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex, превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

DEN 80.64
Во продавницата.
Бесплатен превозот четири пердуви готвење алатки свадба декорација Силиконски Калап за печење Фондан Шеќер Занает DIY Торта бонбони
 • Продажбата
 • Ново

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл 40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 9x0.8 см ВНИМАНИЕ : 1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail / e Пакет ако бесплатен превозот.2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex, превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

DEN 48.00
Во продавницата.
Yueyue Sugarcraft Бебе азбука блок силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо gumpaste мувла
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Големина : 25*5cm големината на еден блок е 1.3 см Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови Безбедно Тежина : 230gКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware kitche

DEN 415.00 518.40
Во продавницата.
Цвет Кошница силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо gumpaste мувла
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови Безбедно Боја : по случаен изборКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware кујна

DEN 191.00 224.64
Во продавницата.
голема мечка силикони торта мувла bakeware постави силикони габи, за торта декорација
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

ДобредојдеВе молиме прочитајте и се потврди нашата превозот време и следниве услови се во ред за вас пред наддавање, ви Благодариме за соработката во однапред...

DEN 174.00 182.88
Во продавницата.
LUC 5 Инчен Ѕид од Тула Дизајн Пластични Торта Матрицата Фондан Мувла Торта Декорација за Печење Алатки
 • Продажбата
 • Ново

5801 LUC 5 Инчен Ѕид од Тула Дизајн Пластични Торта Матрицата Фондан Мувла Торта Декорација за Печење Алаткиматеријал : пластикаголемина : 5 инченКАКО РАБОТИ1.ако сте со користење на buttercreamматирано торта,да се осигура дека таа има цврста кора од страна на ладење неколку минути пред stenciling2.Позиција на матрицата на замрзнатото / фондан опфатени торта или колаче каде сакаш3.Обезбедување на матрицата со ставање чепкалки за заби или игли во дупки се предвидени при ќе се користи торта страни,побара од друго лице да го цврсто држете на матрицата во место за вас4.Ставете шлаг на центарот на торта матрицата и рамномерно се шири шлаг на рабовите на матрицата со твоите шпатула или scraper5.Отстрани повеќето од шлаг,оставајќи доволно за покрена ефект6.Отстрани чепкалки за заби / иглички и нежно подигнете ја матрицата далеку од торта или колаче да се открие убава резултат

DEN 83.04
Во продавницата.
Трговија на големо /мало,бесплатен превозот,1 BUC Дрво грав торта тестенини мувла тесто месечината торта mandoo скулптурата
 • Продажбата
 • Ново
 • -24 %

2 Големина, тежина, со тежина од различни мерење метод ќе биде дури и најмала грешкаСтил : N012 ,ве молиме имајте во предвид стилот што го сакате,или на брод случаен избор.1Дрвен материјал : висок квалитет на брезаВисок квалитет на бука Димензии : Должина 35m широк и 7,5 cm висока 2.3 см Моделот димензии : дијаметар 5cm длабоко 1.5 cmВисок квалитет на бука Димензии : Должина 20cm широк 8cm длабоко 2.5 cm Име : Три димензионални се зголеми на Моделот димензии : Дијаметар 5.5 cm Длабочина 1.8 cm Заврши тежина : околу 55g Име : тридимензионални љубов се зголеми на Моделот Димензии : Должина 7cm Ширина 6.5 см Длабочина 1.8 cm Готовиот производ тежина : околу 90g Име : тридимензионални двојно круг цвеќиња Моделот димензии : дијаметар од 6,2 cm длабоко 1.8 cm Производ тежина : околу 80g 【Име】 мала мачка канџи 【Дрво】 квалитет бука 【Димензија】 Должина 20cm широк и 7cm длабоко 2.5 cm 【Моделот Големина】 Должина 6.5 см Ширина 4.5 cm Длабочина 1.8 cm 【Производ тежина】 за 50g 【Име】 тридимензионални здраво Коза / биг Биг Волкот 【Дрво】 квалитет бука 【Димензија】 Должина 20cm широк и 7,5 cm длабоко 2.5 cm 【Моделот Големина】 Должина 5.5 cm Ширина 6.5 см Длабочина 1.8 cm 【Производ тежина】 за 60g 【Име】 Томас мал воз 【Дрво】 квалитет бука 【Димензија】 Должина 20cm широк и 7,5 cm длабоко 2.5 cm 【Моделот Големина】 Должина 5.7 см Ширина 7cm Длабочина 1.8 cm 【Производ тежина】 за 60g 【Име】 два нови дупки (сончоглед / снег) 【Дрво】 квалитет бука 【Димензии】 Должина 25cm широк и 8cm длабоко 2.5 cm 【Моделот Големина】 Дијаметар 5.5 cm Длабочина од 1,5 см 【Производ тежина】 за 50g 【Име】 мали гитара 【Дрво】 квалитет бука 【Димензија】 Должина 20cm широк и 7,5 cm длабоко 2.5 cm [Моделот големина] Должина 5cm широк 4cm длабоко 1.8 cm 【Производ тежина】 за 50g 【Име】 мал рак 【Дрво】 квалитет бука 【Димензија】 Должина 20cm широк и 7,5 cm длабоко 2.

DEN 485.00 638.40
Во продавницата.
2017 Временски ограничени Еко-пријателски Нова Шминка Огледало Чешел Течни Фондан Торта Мувла Чоколадо Украсување Алатки за Печење Колачи Diy
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

започнетекрајотСиликонски калап за чистење и одржување на : 1 Пред првата употреба, прво со вода или детергент за чистење за да се отстрани површинската нечистотија...

DEN 90.00 112.80
Во продавницата.
Ноќта на вештерките черепот свеќа мувла черепот калап за сапун силикони черепот сапун мувла арома камен калапи
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Мувла Големина за : 6*4*5.5 cm Големина може да имаш мала грешка, за повикување само Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за сапун мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

DEN 475.00 528.00
Во продавницата.
DIY Живот Дрво Силикони Сапун Свеќа Мувла Торта Чоколадно Колаче Пудинг Мувла Торта Декорација за Печење Алатки Bakeware KitchenTools
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

DIY Живот Дрво Силикони Сапун Свеќа Мувла Торта Чоколадно Колаче Пудинг Мувла Торта Декорација за Печење Алатки Bakeware Kitchen ToolsГолемина : За 8x6x2.5см / 3.2x2.4x1inchБоја : Случајно испоракаМатеријал : СиликонЛесен за употреба и чистењеБруто тежина : Околу 90gПакет содржи : 1x на Силиконски КалапAnswer : ___________________________ Note : Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 23мм грешка...

DEN 270.00 300.48
Во продавницата.
2017 Побрзаа Временски ограничени 2 Гитара Инструмент Фондан Торта Мувла Чоколадо Десерт рачно изработени Diy Декоративни Bakeware Тесто Алатки
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

започнетекрајотСиликонски калап за чистење и одржување на : 1 Пред првата употреба, прво со вода или детергент за чистење за да се отстрани површинската нечистотија...

DEN 103.00 128.64
Во продавницата.
Прекрасна Куче Шепа Силиконски Калап Фондан Торта Декорирање Алатки Ice Cube Сапун Колаче Машина Чоколадо Печење Кујна Accessoriess
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

11Опис : 100% Сосема нов и со висок квалитетИдеален за употреба со избор на Јадење и НеЈастиви материјали, вклучувајќи : Шеќерна паста (валани фондан), petal паста (заболување на паста), марципан, Фондан, Колачи, Марципан DIY готвење или занает глини.Лесно и забавно да се користи!Вкупна Големина : 18.5*14*1.7 cmШепа Големина : 5.5*5cmМатеријал : Храна Одделение Силиконски ( 40 целзиусови степени степен На 230 целзиусови степени степен)Боја : СлучајниПакетот вклучува : 1 x Чоколадо Мувлаако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.

DEN 104.00 122.40
Во продавницата.
LUC 5 Инчен Преклопуваат Круг Дизајн Пластични Торта Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки за Печење Додатоци
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

10144 LUC 5 Инчен Преклопуваат Круг Дизајн Пластични Торта Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки за Печење Додатоциматеријал : пластикаголемина : 5 инченКАКО РАБОТИ1.ако сте со користење на buttercreamматирано торта,да се осигура дека таа има цврста кора од страна на ладење неколку минути пред stenciling2.Позиција на матрицата на замрзнатото / фондан опфатени торта или колаче каде сакаш3.Обезбедување на матрицата со ставање чепкалки за заби или игли во дупки се предвидени при ќе се користи торта страни,побара од друго лице да го цврсто држете на матрицата во место за вас4.Ставете шлаг на центарот на торта матрицата и рамномерно се шири шлаг на рабовите на матрицата со твоите шпатула или scraper5.Отстрани повеќето од шлаг,оставајќи доволно за покрена ефект6.Отстрани чепкалки за заби / иглички и нежно подигнете ја матрицата далеку од торта или колаче да се открие убава резултат

DEN 75.00 83.04
Во продавницата.