ткаенини

Презентиран 385 позиции

На страницата. 1-26 385
Не Ткаени Чувствува Ткаенина 1mm Дебелина Полиестер Печатени Мека Чувствува На Домашна Декорација Шема Пакет За Шиење Кукли Crafts30x30cm
 • Продажбата
 • Ново

За повеќе предмети, ве молиме кликнете на следниот линк : ........................................................15pcs / многу Печатени Чувствував Не Ткиво Ткаенина 1mm Дебелина Полиестер Платно За Шиење Кукли Дома Декорација на Моделот Пакет 30x30 cmКоличина : 15 парчиња / торбаГолемина : 30cmx30cm / парчеAnswer : ___________________________ Note : Сите ткаенини и филц се скрати со рака .Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување .Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Секоја боја (дизајн) 4 парче,НЕ може да одберете бои (дизајн).Техника : NonwovenМодел : ПечатениФункција : ЕкоПријателскиТип На Производ : Други ТкаениниПлетени Тип : НикојВелур Ткаенина Тип : НикојМатеријал : ПолиестерNonwoven Техника : ОткачиСпоиСтил : Печатени СеријаТип : Полиестер Акрилик Nonwoven Чувствува ТкаенинаДизајн : Како Се Покаже СликаМодел : Шарени ЦикЦакГолемина : 30cmx30cmГолемина на : 11.81x11.81inchДебелина : 1mmПакување : 15 Парчиња / многуТежина : 240g / многуПечати : ПечатениУпотреба : Quilting КрпеницаУпотреба : Занаети Кукли Чанта0

DEN 599.52
Во продавницата.
1 двор 2017 Нов тенок парична казна opework шарени нето ткаенини француски комбинација секојдневен облека се облекуваат рачно изработени шиење подарок додаток топла
 • Продажбата
 • Ново

Име на производ : HH1188 Ширина : 150 см Пакување : 1 двор / многу, 1 многу е 1 боја Функција : За Фустан, Здолниште, Одговараат фустан Дното Нишало,Подарок,Декорација за Торба,Свадба Чипка Божиќ DIY занаети итн.Answer : ___________________________ Note : Сите чипка се скрати со рака...

DEN 527.52
Во продавницата.
5 метри 145cm ширина црна секси ѕвезда златна sequin сјајот чипка сјајна рака печати за забава/машински/свадбата
 • Продажбата
 • Ново

добредојдовте на ткаенина продавница1.должина : 5yards 1yard=0.9144 метар2.ширина : 145cm150cm3.поддршка на големо и лични обичај,добредојдовте на испитување,испрати со dhl или fedex4.net mesh рака печати сјајот чипка ткаенина користи за лични обичај вечер фустан и венчаница,топло совет : овој материјал е направен од лепило со сјај во прав ,не вез ,сјајот ќе биде падне (користите само за една партија или прилика,не може да се мијат со вода),нејзините не припаѓаат на квалитетот проблем,ако не може да го прифати сјајот падне ,ве молиме да не цел овој вид чипка ,ви благодариме5,боја : шампањ злато / сребрена бр.50 достапнибојата може да лична обичај

DEN 3312.00
Во продавницата.
SV001.140cm Свила Сомот/Чиста Боја/Свила Ткаенини Mulberry Свила Inelasticity/Ширина 1.52 yd Дебелина 220g/m Единица:50cm по многу
 • Продажбата
 • Ново
 • -35 %

метар метар метар метарНА ТОН НА БОЈА МОЖЕ ДА СЕ ПОГОДЕНИ ОД КАМЕРАТА ТЕХНОЛОГИЈА ИЛИ СВЕТЛОСЕН ИНТЕНЗИТЕТ, ДУРИ И РАЗЛИЧНИ СЕРИИ,ИТН.ЗАТОА, ИСКЛУЧИ СЕНКА ИЛИ ИСКЛУЧУВАЊЕ НА БОЈА МОЖЕ ДА ПОСТОИ.ВЕ МОЛИМЕ ОБРНЕТЕ ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ ОСОБЕНО НА ЧИСТА БОЈА ТКАЕНИНИ.

DEN 1053.00 1620.00
Во продавницата.
108cm широк 19mm 97% mulberry свила & 3% spandex пердув копче синџир печати водат зелена свила сатенски фустан ткаенина за кошула облека
 • Продажбата
 • Ново
 • -11 %

modname=ckeditor Ве молиме кликнете за да се добие забава.Трговија на големо купувачи, ве молиме контактирајте со продавачот.Цената за еден метар долгДоколку купите повеќе од еден метар,ќе добиете континуирано парчеНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парцела=Обработка на време+време на Испорака...

DEN 1995.00 2241.60
Во продавницата.
Гроздобер стил флорални везови волнени ткаенини за есен зима грб дебели волнени tissu telas tecidos stoffen за шиење SP4419
 • Продажбата
 • Ново
 • -50 %

дворот дворот дворот дворот дворот ДОЛАРИ, 50.40 / дворот дворот дворТип : Флорални везови волнени ткаенини за зимско палто фустан во Боја : Морнарица со флорални по слик покажа Материјал : Полиестер помеша Ширина : 150cm±5%(59") Тежина : 365g / дворот Гласат единица : Двор Употреба : Есенски / Зимски капут / облека / одговара на Забелешка : големината на ширина и должина ќе биде ±5% димензија варијација.Крај на боја може да се разликуваат од вашиот компјутерски екран.

DEN 1207.00 2414.40
Во продавницата.
140cm широк 19mm 97% mulberry свила & 3% spandex јаже печати водат црна свила сатенски фустан ткаенина за кошула облека cheongsam
 • Продажбата
 • Ново
 • -11 %

modname=ckeditorВе молиме кликнете за да се добие забава.Трговија на големо купувачи, ве молиме контактирајте со продавачот.Цената за еден метар долгДоколку купите повеќе од еден метар,ќе добиете континуирано парчеНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парцела=Обработка на време+време на Испорака...

DEN 2307.00 2592.00
Во продавницата.
140cm широк 16mm свила ткаенини свила двојно палачинка зелениот замок дигитални инкџет здолниште облека ткаенини
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

modname=ckeditorДигитално печатење широк свила палачинкаСостојки : 100% Свила Ширина : 140cmДебелина : 16 mommeНашата продавница трговија на големо и на мало со дигитални печатени свила ткаенини, со висок квалитет, цена концесии, различни заврши!Производ предност : 1, дом на свила, со висок квалитет!2, го прифати одобрението за промет на големо и обичај, цената на преференцијален beneAnswer : ___________________________ Note : Прво : примање на време = производство и обработка на време (36days) + доби пакет за време на испорака (во зависност од начинот на кој ќе се изрази).Второ : за боја разлика, ние се обидуваме се потрудиме да се покаже вистинска ткаенина боја, бојата може да биде предизвикана од многу причини, како што се светло, боја на позадината, слики, итн...

DEN 1551.00 1723.20
Во продавницата.
140cm широк 16mm свила ткаенини свила двојно палачинка бран град девојка дигитални инкџет здолниште облека ткаенини
 • Продажбата
 • Ново
 • -12 %

modname=ckeditorДигитално печатење свила палачинка де ChineСостојки : 100% СвилаШирина : 140cmДебелина : 16 mommeПостои јасна униформа површина палачинка брчките, текстура е мека, мазна, сјајна и мека, Еластична, Удобно, кул, дише, телесна тежина од свила georgette.Се користи за палта, здолништа и панталони...

DEN 1521.00 1728.00
Во продавницата.
100*143cm Doc Mcstuffins Сезона Памук Шиење Ткаенина DIY рачно изработени Материјал Hometextile Комбинација Шие Бебе Играчка Рамнина
 • Продажбата
 • Ново

Материјал : Памук poplin Големина : Околу 50*143cm секое парче Карактеристики : Обична памучна, не Светла / не се лизга / нетранспарентно, на почетокот Ќе се чувствувате малку тешко да се мијат и во иднина ќе биде уште повеќе мека Погоден за tilda кукла, Табела ткаенина, завеси,перници комбинација quilting и многу други шиење занаети...

DEN 384.00
Во продавницата.
Античките правец на ритам 12mm свила лен / свила Ма дигитални инкџет свила ткаенини за облека кошула diy облека
 • Продажбата
 • Ново
 • -11 %

modname=ckeditor ве Молиме кликнете на за да добиете забава.Трговија на големо купувачи, ве молиме контактирајте со продавачот...

DEN 1495.00 1680.00
Во продавницата.
Висок квалитет на везови африкански мозок, памук, чипка ткаенина француски нето Guipure Швајцарската voile хемиски растворлив во вода за свадба се облекуваат
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

Добредојдовте на kaka трговија на големо продавница, нашата продавница е независна фабрика, така што ние може да ви обезбеди со многу поволни услови...

DEN 3876.00 4560.00
Во продавницата.
Zip Домот Луксузни Зима Кожна Јакна за жените облека снег кожа плус големина вистинско Крзно кожа Фокс Крзно overcoat со здолниште
 • Продажбата
 • Ново
 • -5 %

дворот дворот дворот дворот 67.53 / дворот дворот 2013 Божиќ кожа кул топло зима жените топла нови пристигнување тенок долг дизајн СТП облека overcoat ровот грб outerwear појас парче ОЛ Снег Носат Зелени Божиќ облека на жените зима голема крзно јака лагер дебели запушен ски јакна женски outerwear ровот грб парче Бесплатен Превозот 2012 Луксузни оригинални ровот грб правец на чипка грб високо ниво скапо производство парче Кралската луксузни Благородна домот висок квалитет Волнени outerwear назад врзување уникатен спојување тенок macrotrichia волна двојно гради грб парче2012 Луксузни оригинални ровот грб со појас високо ниво скапо производство Бесплатен Превозот САД$ 236.00 / парче Бесплатен Превозот 2013 домот Луксузни оригинални ровот грб везови правец на чипка грб високо ниво скапо производство појас overcoat парче Жените Двојногради Луксузни Волна Долго Палто Јакна Зимска Облека 4 Бои M / L / XL Големина, со Бесплатен Превозот САД$ 188.00 / парче 2013 жените и дебели волнени overcoat женски СТП стојат јака рамо одбор средендолг волнени outerwear есен и зима со појас парчезавеси свадба блуза покаже фустан ткаенина топла црна, виолетова жолта полиестер везови чипка ткаенина Бесплатен превозот рака намали Франција многу5 метри / многу Нови sequins уметност целосна embroid Накит црвено swit завеса собираат швајцарија voile француска чипка ткаенина цвеќиња со Organza ткаенини многу100 метри / многу ткаенина цвеќиња француска чипка врвот ткаенини,швајцарија voile чипка weddomg фустан материјал 3 D кристал sequins,цвет газа везови многу3 дворови / многу Бесплатен Превозот кадрава лак африкански чипка,тантела ткаенини,везови ткаенина, француска чипка на големо и мало лист цвет многу5 метри / многу2012 ЕКИПАЖОТ ВРАТОТ БОЈА БЛОКИРА КРАТОК SLLEVE ШЛИЦ BACL BODYCON ФУСТАН СО НАЗАД ПАТЕНТ тенок чекор молив здолниште

DEN 17054.00 17951.52
Во продавницата.
Добар квалитет 5cm куп ткаенини филц,13 боја на располагање комбинација ткаенина за шиење,Памук фланелен боксери материјал крзно ,100*150cm
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Функција : Содржина : 100% Синтетички Ширина : 60" Широк / 150cm Големина : 60"*39" / 150*100cm Еден компјутери / За две парче е 200cm Долго не сме се случува да се разделат...

DEN 1620.00 1799.52
Во продавницата.
Handcut везови хемиски растворлив во вода африкански мозок, памук, чипка ткаенина француски нето Guipure Швајцарската voile за свадба се облекуваат
 • Продажбата
 • Ново
 • -15 %

Добредојдовте на kaka трговија на големо продавница, нашата продавница е независна фабрика, така што ние може да ви обезбеди со многу поволни услови...

DEN 3876.00 4560.00
Во продавницата.
YY Нов Дизајн! Ретро Chrysanthemum Плоштадот Цвет Памук, Лен ткаенини Tablecloths крпа перница перница лен ткаенини 145*55cm
 • Продажбата
 • Ново
 • -6 %

Специјална понуда Ретро Chrysanthemum Плоштадот Цвет Памук, Лен ткаенини Tablecloths крпа перница перница лен ткаенини 145*55cm Име на Производ : LF081 Прилично Chrysanthemum Плоштадот печатени Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : како што покажа Платно Големина : 55x145cm Пакет Содржина : 1pc Потекло : произведено во Кина ве Молиме Љубезно ве молиме Имајте во предвид : 1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±1 CM е дозволено...

DEN 527.00 560.16
Во продавницата.
Шарени Памук, плетени Ткаенини со половина метар Широк Памук Џерси за DIY фустан Т-маица моден облека производство на ткаенина 50*170cm
 • Продажбата
 • Ново
 • -6 %

Обрнете внимание на : Цената е за едно парче(50cm должина *170cm ширина)Тежина за едно парче е за 0.19 кг.За повеќе од еден цел ќе бидат испратени надвор континуирано без сечењеВи благодариме за вашата нарачкаВе молиме имајте во предвид дека физичкото без слика е толку светла, во зависност од вашиот монитор, бојата е неизбежна, умот се заобиколат.Крпа повремени мали пропустот : џемпери, се водат за исчезнати, нишка неизбежна...

DEN 370.00 393.60
Во продавницата.
Twill 8 компјутери памучна ткаенина Избрани Чиста Серија памук текстилни ткаенини за шиење занаети Tilda бебе Крпа 40*50cm Шиење крпеница
 • Продажбата
 • Ново
 • -47 %

еден метар големина 160*100cm кога ќе го купите еден метар молам да ми кажете каква боја на цената е да се промени една боја =еден метар=7.5 нас Материјал : 100% памук Пакување : Микс на 8 парчиња на различни дизајни на ткаенина колекција како слика се прикажани Димензија : Приближно 40*50cm секој...

DEN 356.00 672.00
Во продавницата.
Искриват плетење црна/бела mesh ткаенини риболов нето крпа кеси перење торба нето тешко нето ткаенини
 • Продажбата
 • Ново
 • -10 %

Mesh големина : 5mmx3mm, кратката 1cm 3 дупки, надолжната 2cm 3 дупки.Мешана боја да се Шие на 14*47mm Смола кристали rhinestones додаток скапоцен камен strass 40pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот мешани вчитување delux AB различно обоени Acryl кристал 10мм rhinestones лабава монистра скапоцен камен 200pcs / многу многупарчиња / многуБесплатен превозот Круг 12mm 150pcs мултибоја се меша да се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен монистра flatback многупарчиња / многуСе меша да се Шие на multicolor Различни форми и големини Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен strass 200pcs / торбаБесплатен превозот мулти боја Acryl crytal 9*14mm лабава монистра додаток gemstones кристал strass 150pcs / торбапарчиња / многупара / многу

DEN 773.00 859.20
Во продавницата.
[IuBuFiGo] 4.7(12.0 cm) Рамен Тврд Тешко Обичен Crins коњски влакна Crinolines Плетенка За Жените Шапка 100yard/многу 2Color
 • Продажбата
 • Ново
 • -20 %

*Материјал : 100% Полиестер*Цврстина : беспомошна* Коњски влакна Ширина : 4.7"(12.0 см)*М о.п : 100yard ( 50yard секоја боја)Пакување : 50yard / боја2 Акции Боја : црна,белаНа располагање стил : ,На Располагање Големина : ; ; ;; ; ; ; ; ; ; ;Не заборавајте остави порака која бои сакаат кога платиможе да изберете 2 боја во еден многу

DEN 1805.00 2256.00
Во продавницата.
Zhengbao сина ткаенина 29 тешки одделение свила + лен палта ткаенина microskeleton
 • Продажбата
 • Ново
 • -18 %

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 114cmТежина : 127g / mСостојки : %50 Silk %50maтежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

DEN 928.00 1131.84
Во продавницата.